Gorenjski kampi so te dni zelo dobro zadeni, tudi Kamp Danica v Bohinju, ki smo ga obiskali ta teden. (Foto: Tina Dokl)

Gorenjski kampi letos bolje obiskani

V gorenjskih kampih so z letošnjo sezono zelo zadovoljni, saj se je skoraj vsem povečal obisk, tudi do petindvajset odstotkov. K temu je pripomoglo tudi lepo in suho vreme.

Bohinj, Bled - Suho in sončno vreme se bo še nadaljevalo, napovedujejo vremenoslovci. Njihova napoved samo še povečuje skrbi kmetovalcem, zato pa v veselje spravlja lastnike oziroma upravljavce gorenjskih kampov, saj je pomoč vremena zanje zelo dobrodošla tudi ob vrhuncu poletne sezone, ko so kampi že tradicionalno lepo zapolnjeni. »Dejavnost kampistov je zelo odvisna od vremena,« naši ugotovitvi pritrjuje tudi Jaka Žvan iz kampa Danica.

Tako v bohinjskem kot v drugih gorenjskih kampih so z letošnjo sezono zadovoljni, saj beležijo povečan obisk. »Trenutna zasedenost kampa je za približno petino večja kot avgusta lani, tudi julija smo imeli boljši obisk – za okoli 14 odstotkov,« je pojasnil Žvan, ki pa opaža, da je letos precej večja fluktuacija gostov. »Dnevno se pri nas zamenja tudi po dvesto do 250 gostov, kar je precej več kot v preteklosti. Ugotavljamo, da kampisti pogosteje menjajo destinacije. Ko namreč svoje goste ob odhodu povprašamo, kam odhajajo, nam odgovorijo, da bodo še nekoliko potovali po Triglavskem narodnem parku ali drugih slovenskih krajih.«

V Campingu Bled so fluktuacije gostov že navajeni. »Pri nas so gostje že ponavadi nastanjeni za krajše obdobje,« je razložil Nejc Kelbl, vodja kampa. Tudi v blejskem kampu so z letošnjo sezono zelo zadovoljni, saj so doslej kljub minimalnemu dvigu cen našteli dobrih deset odstotkov več nočitev, tudi na vrhuncu sezone so dobro zasedeni.

»Glede na vremenske napovedi računamo, da bomo tako zasedeni vsaj do konca avgusta,« dodaja Kelbl. Tako kot v kampu Danica tudi v Campingu Bled večino nočitev ustvarijo tujci. »Slovenskih gostov je pri nas samo za vzorec, nekaj več smo jih pridobili zaradi lesenih hišk,« še pravi.

Z dosedanjim obiskom so zelo zadovoljni tudi v kmapu Šobec, kjer trenutno biva približno četrtina več gostov kot lani ob enakem času, malo manj pa v Kampu Radovljica, kjer so pričakovali večji obisk od ustvarjenega. Precej zadovoljni so v Dragočajni. »Sredi avgusta je že tako vrhunec sezone, letos pa beležimo še povečan obisk in več nočitev kot običajno. Podatke za julij in prvo polovico avgusta sicer še nismo zbrali, za junij pa lahko rečem, da smo imeli za petino več nočitev kot lansko leto ob tem času. Lepo vreme nam gre zagotovo na roke,« je povedala Katja Jazbinšek iz Kampa Smlednik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / petek, 26. junij 2020 / 14:52

Podblegaške novice, št. 1

Podblegaške novice, 26. junij 2020, št. 1

Objavljeno na isti dan


Železniki / ponedeljek, 15. november 2021 / 00:37

Cene vrtcev bodo višje

Železniki – Železnikarski občinski svetniki so na zadnji seji potrdili nove cene programov predšolskega varstva, ki bodo od januarja dalje nekoliko višje. V Vrtcu Železniki bodo cene za šest odstot...

Jesenice / ponedeljek, 15. november 2021 / 00:35

Študenti in dijaki ponekod delajo celo brez malice

Na poziv ministra za zdravje, naj se v pomoč bolnišnicam vključijo dijaki in študenti zdravstvene nege, so se odzvali tako na jeseniški srednji zdravstveni šoli kot fakulteti. Njihovi dijaki in študen...

Bled / ponedeljek, 15. november 2021 / 00:26

Novi most je odprt

V sredo so odprli novi most čez Savo v Piškovci. Urejen je enosmerni promet, s semaforjem na senzor.

Gorenjska / ponedeljek, 15. november 2021 / 00:24

Spominske slovesnosti letos ne bo

Radovljica – Združenje borcev za vrednote NOB Radovljica sporoča, da glede na trenutne ukrepe za preprečitev širjenja covida-19 letošnje tradicionalne decembrske spominske slovesnosti na Pokljuki n...

Tržič / ponedeljek, 15. november 2021 / 00:20

Električna kolesa na prezimovanju

Tržič – Z novembrom so v Tržiču s sistemom Gorenjska.bike prešli na prezimovanje. Kolesa si bo ponovno možno izposoditi spomladi, predvidoma v marcu, do takrat pa bodo skušali sistem še bolj izpopo...