Dela umetnikov iz Benetk gosti tudi Kranj, in sicer v Mestni ter v Prešernovi hiši. (Foto: arhiv dogodka (Petra Vencelj))

Benečani razstavljajo v Kranju

Kranj - V kranjski Mestni hiši bo do 2. septembra na ogled razstava del akademskih slikarjev in profesorjev z Akademije za likovno umetnost v Benetkah. Razstava, poimenovana V čast sliki, bo na ogled tudi v Prešernovi hiši ter na Ljubljanskem gradu. Razstava je plod sodelovanja med beneško in ljubljansko likovno akademijo, kot je dejala direktorica Gorenjskega muzeja Marija Ogrin, pa priznane umetnike s ponosom gosti tudi Kranj. Z likovnimi deli se predstavljajo profesorji slikarstva, grafike in oblikovanja Mirella Brugnerotto, Giordano Montorsi, Gianfranco Quaresimin, Tarshito in Paolo Tessari, ki jih je na odprtju predstavila prof. umetnostne zgodovine Laura Safred. Umetniki, ki so z okoli štiridesetimi slikami, kipi in grafikami navzoči na tej razstavi, pripadajo generaciji s preloma petdesetih let 20. stoletja. Ustvarjati so začeli v zgodovinskem kontekstu, ki je zaključeval dobo splošnega projekta modernizma in ko se je začela faza osebnega iskanja umetnostnih poti. Osrčje njihovega delovanja predstavlja veličastnost slikarskega dela, ki še vedno potrjuje močno identiteto v svetu. S tem pa se znova vzpostavlja vez z beneško tradicijo, ki gleda na delo kot na nepogrešljiv element, v katerem se združujeta umetnikovo znanje ter domišljija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 24. junij 2019 / 15:01

Tomaž Krišelj je odstopil kar sam

Po zapletih z glasovanjem glede direktorja Gasilsko reševalne službe Kranj Tomaža Krišlja je ta v sredo poslal odstopno izjavo, ki so jo potrdili tudi kranjski mestni svetniki, za vršilca dolžnosti di...

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 30. september 2007 / 07:00

Gradnja pločnika še letos?

Župan Leopold Pogačar upa, da bo državi uspelo odkupiti dovolj zemljišč za ureditev pločnika in avtobusnih postajališč ob regionalni cesti skozi Žirovnico, da se bo gradnja lahko začela še letos.

Splošno / nedelja, 30. september 2007 / 07:00

Varneje čez železniške tire

Minuli četrtek si je komisija za nivojske prehode ceste čez železnico ogledala prehode v občini Žirovnica. Na najbolj nevarnem prehodu na Selu nameravajo urediti podhod.

Splošno / nedelja, 30. september 2007 / 07:00

Priložnost v dolini Završnice

Prihodnje leto bodo pripravili dokumentacijo za ureditev rekreacijskega centra v dolini Završnice. Kam umestiti parkirišče?

Splošno / nedelja, 30. september 2007 / 07:00

Večnamenska dvorana v treh letih

Prihodnje leto nameravajo pridobiti gradbeno dovoljenje za večnamensko športno dvorano, ki bo zamenjala dotrajano šolsko telovadnico. Gradnja naj bi se začela v letu 2009 in končala 2010.

Splošno / nedelja, 30. september 2007 / 07:00

Info točka v Žirovnici

Želeli bi vam predstaviti projekt Mestna info točka, ki bo predstavil vse pravne subjekte v občini Žirovnica, kakor tudi vse informacije občine Žirovnica ter Zavoda za turizem in kulturo Ž...