Gorenjci osvajali odličja

Kranj - Minuli vikend je bil uspešen za slovenske in tudi gorenjske športnike, saj so se proslavili z vrsto medalj. Tako je naša reprezentanca v plavanju z evropskega prvenstva, ki je bilo na Madžarskem, prinesla bronasto odličje, ki so ga osvojila dekleta v štafeti 4 x 200 metrov prosto, Damir Dugonjić pa je postal evropski prvak na 50 metrov prsno. Odlično so se odrezali tudi naši kegljaški upi na svetovnem prvenstvu za mlajše člane in članice, saj so ekipno fantje osvojili drugo mesto, dekleta pa so bila tretja. Škofjeločan Jure Starman in Tržičan Blaž Čerin sta osvojila tudi bronasti odličji v dvojicah, srebrno odličje pa je uspehu naših dodala še tržiška kegljavka Irena Mejač, ki je postala svetovna podprvakinja v sprintu. Srebrno medaljo na evropskem prvenstvu v lokostrelstvu v Amsterdamu je z ukrivljenim – olimpijskim lokom osvojil Kamničan Klemen Štrajhar. Dobre novice smo dobili tudi iz Švice, kjer sta olimpijca Iztok Čop in Luka Špik na tekmi svetovnega pokala osvojila četrto mesto, prav tako pa smo se prejšnji teden razveselili zgodovinskega uspeha našega najboljšega hokejista Anžeta Kopitarja s Hrušice, ki bo v noči na četrtek zaigral v finalu najmočnejše hokejske lige na svetu NHL.

Kranjska gora / petek, 5. julij 2013 / 11:18

Zgornjesav`c, št. 7

Zgornjesav`c, 5. julij 2013, št. 7

Splošno / nedelja, 9. marec 2008 / 07:00

Častni občan bo Tomaž Ertl

Plakete Občine Jesenice bodo prejeli Branka Doberšek, Klemen Klemenc in Rado Mužan.

Skozi Jesenice odslej počasneje

Na Cesti železarjev je omejitev hitrosti vožnje po novem 50 kilometrov na uro.

Nadzorni odbor: dogovarjanje izvajalcev

Tudi na Jesenicah naj bi prihajalo do dogovarjanj izvajalcev pri prijavah na občinske razpise za investicije.

Jeseničani počastili spomin na Janeza Drnovška

V žalno knjigo v avli Občine Jesenice se je vpisalo veliko Jeseničanov in okoličanov.

Županove novičke

Župan Tomaž Tom Mencinger je na zadnji seji občinskega sveta povedal, da potekajo dogovori, da bi očistili in uredili Zoisov park in jezero na Pristavi v Javorniškem Rovtu. Kot je dejal, bodo to...