Kapitan Robert je nekaj povedal o Šmartinskem jezeru.

Celjsko morje

Tako pravijo v šali domačini Šmartinskemu jezeru, kamor smo se Glasovci odpravili na izlet v torek. Prijetno druženje smo zaključili v priljubljenih Termah Dobrna.

Ob celjskem Šmartinskem jezeru nas je sprejel kapitan Robert, nas 'natovoril' na svojo ladjo Jezerska kraljica in sledila je panoramska vožnja. Po skoraj enourni vožnji nam je ob pristanku povedal še nekaj o jezeru. Ker je bilo vreme bolj kislo, smo razmišljali, da mora biti vožnja po njem ob sončnem vremenu ali pa poleti še večje doživetje, saj ob obali jezera najverjetneje kar mrgoli obiskovalcev. Tistih naključnih, ki bi v senci dreves ob hišici spili kozarček, pa tudi takih, ki se želijo ohladiti v vodi, se s čolnom popeljati po njem. Celo nekaj hiš smo opazili na njegovi obali. Jezero namreč ni majhno, in če bi mogoče dali skupaj nekaj gorenjskih Čukovih bajerjev, smo že nekje pri njegovi velikosti. Po videzu pa bi lahko rekli, da sta si z bajerjem kar podobna.

Šmartinsko jezero je umetno, nastalo leta 1970 po gradnji pregrade Loče na potoku Koprivnica. S tem so se Celjani rešili nevarnosti, da bi Savinja poplavila mesto. Kadar pozimi zamrzne, lahko na njem naletite na številne drsalce, ki drsajo bolj ali manj na lastno odgovornost.

Ker nas je na ladjici malce prepihalo, nam je nadaljevanje izleta s kosilom, animacijo in kopanjem v Termah Dobrna še kako prijalo. Spet so naše izletnike sprejeli s pijačo dobrodošlice, v družbi animatorja Dejana Ažmana pa je po okusnem samopostrežnem kosilu kar večina potnikov sodelovala tudi v tomboli, kjer je bila glavna nagrada oljna slika - glej ga zlomka, že drugič se je nasmehnila sreča Francu Gartnerju z Golnika. V družbi nasmejane soproge Jožefe nam je zaupal, da je v termah že sedmič - če smo si prav zapomnili in v šali - saj veste, da v tretje gre rado, se lahko zgodi, da ko obišče Dobrno desetič, mu sreča nakloni na tomboli še tretjo sliko in počasi bo domači hodnik kot prava umetniška galerija.

Z nami pa je bila tokrat tudi posebna ženska druščina, pletilje oziroma Muce Copatarice Gorenjskega glasa, kot ljubkovalno imenujemo dekleta, ki že kar nekaj let pletejo copatke za novorojenčke. Dvanajst nasmejanih in razpoloženih dam se je na izletu prijetno zabavalo, zaslužile pa so si poseben aplavz. Tega je dobil tudi šofer Viktor, Erika in Tanja Draksler pa sta nam čisto za konec pripravili prijetno presenečenje in med potnike razdelili papirnate pikapolonice iz tršega papirja, kakršne s kljukicami za perilo lahko pripnete na vidno mesto in ob pogledu nanje posije sonce, ne glede na vreme zunaj.

         

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / četrtek, 29. april 2010 / 07:00

Končno so dobili statut

Občina Škofja Loka je po osemnajstih letih slednjič dobila statut. Z njim je nezadovoljen predsednik sedanjega nadzornega odbora Marko Vraničar.

Objavljeno na isti dan


Izleti GG / sreda, 9. maj 2018 / 20:25

Narava, pohodi in plaže

Ko je Nejc Havaje obiskal prvič, si je za izhodišče izbral Honolulu, potem pa od tam raziskoval naprej. Tudi letos se je odločil za isti kraj. »Prvič sem obiskal Oahu in Big Island. Z otok...

Nasveti / sreda, 9. maj 2018 / 20:24

Tanja odgovarja

Že večkrat sem bila deležna vaših odgovorov. Leto, ki je odšlo, je prineslo bolezen meni in mojemu možu. Kako kaže na področju zdravja in financ, ki so trenutno zelo slabe? Se bomo selili...

Rekreacija / sreda, 9. maj 2018 / 20:17

Gora v zamejstvu

Zajavor / Monte Zaiavor (1815 n. m.) – Rezija. Najlažje dostopen vrh v grebenu Muzcev.

Kultura / sreda, 9. maj 2018 / 20:15

Nevlje kot arheološko najdišče

Kamnik – V četrtek, 10. maja, ob 19. uri bo v gradu Zaprice v prostorih Medobčinskega muzeja Kamnik predavanje arheologa Draška Josipovića na temo Nevlje kot arheološko najdišče – Kje so živeli mam...

Nasveti / sreda, 9. maj 2018 / 20:15

Komunikacija z osebo z demenco

Ko govorimo z osebo z demenco, stojmo ali sedimo pred njo, zato da nas lahko opazuje. Govorimo nežno in ne povzdigujmo glasu. Delajmo kratke, preproste stavke.