Dragica Ribnikar (Foto: arhiv GG)

Priložnost za nove zaposlitve

Kranjska območna služba zavoda za zaposlovanje poglablja sodelovanje z delodajalci in brezposelnimi. Marca se je brezposelnost (v primerjavi z mesecem prej) znižala za tri odstotke.

Kranj - V evidenci brezposelnih na Gorenjskem je bilo konec marca prijavljenih 8054 oseb. »Spodbuden je podatek o zaposlovanju brezposelnih, saj je novo zaposlitev marca dobilo 647 oseb, v prvem četrtletju skupaj 1472 brezposelnih ali za štiri odstotke več kot v istem obdobju lani,« podatke navaja Dragica Ribnikar, direktorica Območne službe Zavoda za zaposlovanje Kranj.

Zavod je konec minulega tedna pripravil vrsto dogodkov pod skupnim naslovom Sodelovanje je priložnost, s katerim poudarjajo pomembnost sodelovanja med vsemi udeleženci na trgu dela: delodajalci, zavodom in brezposelnimi osebami. Udeležili so se ga predstavniki 16 gorenjskih podjetij iz različnih dejavnosti. »Predstavili smo možnosti sodelovanja v času, ko imajo v podjetjih potrebo po zaposlovanju, pri spodbudah za zaposlovanje brezposelnih, pri dolgoročnem planiranju novega kadra in novostih elektronskega poslovanja,« pojasnjuje Ribnikarjeva.

Hkrati je v Kariernih središčih na Uradu za delo Kranj in Uradu za delo Jesenice potekalo praktično izobraževanje za brezposelne osebe, kjer so kadrovski strokovnjaki iz več gorenjskih podjetij predstavili postopek izbire kandidatov za zaposlitev. S tem je 95 udeležencev dobilo izjemno priložnost, da spoznajo način izbire novih sodelavcev v gostinstvu, trgovini, predelovalni dejavnosti in zavarovalništvu.

»Udeleženci z obeh strani so že na srečanju zaznali nove priložnosti za sodelovanje z zavodom in med seboj, enako bomo informacije tudi v prihodnje podali vsem, ki se bodo oglasili na enem od gorenjskih uradov za delo ali v kariernem središču v Kranju ali na Jesenicah,« vabi Dragica Ribnikar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Voda zalila kleti

Močno deževje je v soboto povzročilo precej preglavic predvsem na območju občin Jesenice, Radovljica, Mengeš in Moravče.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.