Radi bi novo policijsko postajo
Medvoške svetnike so na zadnji seji seznanili z varnostnimi razmerami na območju občine v zadnjih dveh letih.
Medvode - Zelo dobro je splošna ocena, ki jo je glede varnosti podal komandir policijske postaje Medvode Simon Slokan. V zadnjih dveh letih namreč ni bilo nobene večje kršitve javnega reda in miru oziroma ni bilo dogodka, ki bi pri ljudeh vzbudil občutek ogroženosti, kot sta recimo umor ali uboj. Kljub temu je na seji podžupan Leopold Knez predlagal, naj občina najde prostor blizu središča, v katerem bodo uredili novo policijsko postajo. »Tako bi bila policija lahko prisotna vseh sedem dni v tednu, kar bi še izboljšalo varnost,« je poudaril Knez.
Policija je sicer lani obravnavala 485 kaznivih dejanj, leto prej 440, pri čemer so jih raziskali približno polovico. Največ, 232, je bilo tatvin in vlomov. »Vlomi v hišo lahko vplivajo tudi na čustva posameznikov, veliko pa je tudi vlomov v mirujoča vozila, ki jih je težko preiskati, in sicer je bila lani zgolj 27-odstotna raziskanost,« je pojasnil Slokan. Lani so obravnavali tudi 186 kršitev javnega reda in miru, leto prej 176. Opažajo še vse več alkohola med mladimi. »Pri tem lokali v glavnem niso problem, mladostniki dobijo alkohol pri polnoletnih prijateljih, prek staršev in mnogi tudi v trgovinah,« je opozoril Slokan in dodal, da se v zadnjem času povečuje število kaznivih dejanj mladoletnih oseb, pri čemer gre predvsem za poškodovanja tujih stvari in vandalizem. »Najbolj je na udaru središče Medvod, pa tudi okolica mladinskega kulturnega centra in športne dvorane.« Svetnica Jelena Aleksić je povečevanje mladinske kriminalitete pripisala sedanjim kriznim časom in s tem povezano tesnobnostjo. Zato je pri reševanju omenjenih težav po njenem potrebno medobčinsko povezovanje oziroma iskanje dobrih praks in vključevanje nevladnih organizacij, ki so usposobljene za preprečevanje zlorabe drog.
Simon Slokan je v poročilu izpostavil še težave z nepravilnim parkiranjem na območju Šmarne gore in trgovskega centra v Medvodah. Prekoračitve hitrosti so najpogostejše na Gorenjski, Zbiljski in Škofjeloški cesti, pešci pa so vse bolj ogroženi v Smledniku in Pirničah. Lani so sicer obravnavali 130 prometnih nesreč, leto prej pa 117. Na koncu je Slokan predlagal še ustanovitev delovne skupine, ki bi pregledala prometno signalizacijo v občini, na podlagi česar bi poskrbeli za njeno ureditev.