Črnogorca Milana Martinovića so policisti kot vlomilca identificirali avgusta lani, konec leta pa so ga prijeli na mednarodnem mejnem prehodu Obrežje. (Foto: Gorazd Kavčič)

Pri vlomu le pomagal

Črnogorec Milan Martinović bo moral za leto dni v zapor, ker je novembra 2010 sodeloval pri vlomu v zlatarno Klemenčič v Škofji Loki.

Kranj - Na zatožno klop kranjskega sodišča so minuli četrtek posadili 49-letnega Črnogorca Milana Martinovića, obtoženega velike tatvine. Okrožna državna tožilka Vesna Primožič ga je namreč obdolžila, da je v noči na 11. november 2010 skupaj z neidentificirano osebo z nadimkom Zemo vstopil v Zlatarstvo Bojan Klemenčič v Škofji Loki. Iz kleti sosednjega objekta sta prebila steno, skozi nastalo odprtino pa naj bi nato v zlatarno vstopil samo Zemo, ki je pobral za 20.500 evrov zlatnine in jo shranil v torbo, katero je skozi odprtino podal obtoženemu, ki je ta čas stražil. Zemo je želel vlomiti tudi v kovinsko blagajno, a mu poskus ni uspel, nato sta zbežala. Policisti so Martinovića prijeli na podlagi analize DNK sledi, najdenih na orodju, ki sta ga storilca »pozabila« na kraju zločina. Po daljšem iskanju so obtoženca konec decembra lani na mejnem prehodu Obrežje zasačili na avtobusu, ki je bil na poti v Beograd.

Obdolženi Martinović že v preiskavi ni povedal, kdo naj bi bil skrivnostni Zemo, čeprav je pri njem celo stanoval. Razložil je le, da mu je Zemo ob kavi v ljubljanskem lokalu predlagal, naj gre z njim v Škofjo Loko do zlatarne Klemenčič, kjer mu bo stražil, za kar bo prejel dva tisoč evrov plačila. »Koliko zlatnine je Zemo spravil v torbo, nisem takoj pogledal. Šele kasneje mi je v stanovanju pokazal ukradeni nakit. Bilo je malo zlatnine in precej srebra, zato ne verjamem, da je bilo vse skupaj vredno dvajset tisoč evrov,« je ocenil. Na vprašanje zagovornice Darje Roblek, kdaj mu je slovenska policija odvzela biološke sledi, da jih ima sedaj v svoji bazi, je obtoženi pojasnil, da so mu jih vzeli, ko je njegov prijatelj z avtomobilom prevozil rdečo luč. »Za odvzem bioloških sledi tedaj nisem dal soglasja,« je povedal.

Sodni senat, ki ga je vodila sodnica Andrijana Ahačič, ga je po dveh urah sojenja obsodil na leto dni zapora, kolikor je zahtevala tudi tožilka.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / četrtek, 19. maj 2011 / 07:00

Otroška peresa

Požiralnik sredi hiše To leto smo imeli gasilci še posebno veliko dela, saj je bilo poplavljenih veliko hiš in to ravno sedaj, ko imam v službi dopust. Že zelo zgodaj...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sobota, 15. februar 2020 / 12:01

O kaznovanju v šoli – 1. del

Besede kazen ne najdemo več v šolski zakonodaji, četudi je v šoli velikokrat izgovorjena in je med učenci, učitelji in starši še vedno živa.

Gospodarstvo / sobota, 15. februar 2020 / 20:17

Spodbujajo prevzem kmetij

Država spodbuja prevzem kmetij in mladim prevzemnikom finančno pomaga pri zagonu dejavnosti na kmetiji.

Kultura / sobota, 15. februar 2020 / 20:15

Med Ajdovščino in Parizom

V Galeriji Paviljon NOB je na ogled razstava slik, grafik in fotografij Vena Pilona, enega najbolj prepoznanih imen slovenske likovne umetnosti 20. stoletja, katerega 50. obletnico smrti beležimo leto...

Kamnik / sobota, 15. februar 2020 / 20:13

Štirje občinski nagrajenci

Kamnik – Kamniški svetniki so na februarski seji potrdili predlog letošnjih občinskih nagrajencev, ki pa jih je manj kot minula leta. Srebrna priznanja Občine Kamnik bodo prejeli Marta Grkman Repol...

Kranj / sobota, 15. februar 2020 / 17:45

Sevanje je minimalno

Strokovnjaki so v kranjski občini ugotavljali obremenjenost okolja z visokofrekvenčnimi elektromagnetnimi sevanji in ugotovili, da ni razlogov za skrb.