Romana Rakovec (Foto: arhiv GG)

Lekarna bi se selila

Gorenjske lekarne bi se na Jesenicah rade preselile na lokacijo bližje zdravstvenemu domu in bolnišnici.

Jesenice - Gorenjske lekarne želijo preseliti lekarno s Titove ceste na Jesenicah na območje Centra 2. Kot je povedala direktorica Gorenjskih lekarn Romana Rakovec, je obstoječa lokacija postala precej neustrezna zaradi splošnega praznjenja tega dela mesta. Poleg tega je lekarna zdaj precej oddaljena od zdravstvenega doma in bolnišnice. »Še posebej je to pomembno zato, ker mi opravljamo dežurno lekarniško službo, ki bi morala biti čim bliže preostali dežurni službi,« je poudarila Rakovčeva. Sedanje prostore lekarne bi morali tudi temeljito prenoviti, leta 1998 so namreč obnovili le njen zgornji del, klet pa je ostala stara. Problem so predvsem inštalacije, ki so dotrajane. »Če že gremo v tolikšno investicijo, je smiselno, da obenem uredimo tudi lokacijo. Na obstoječi lokaciji pa je izjemno velik problem tudi parkiranje,« je še dejala Rakovčeva. Kot možni novi prostori se omenjajo prostori nekdanjega salona Acron na Plavžu, kar je potrdila tudi Rakovčeva. Toda kot je dodala, je Občina Jesenice zavzela stališče, da naj s selitvijo počakajo tako dolgo, da selitev najprej izvede koncesionarka, ki prav tako želi na boljšo lokacijo. Na Plavžu namreč že deluje Lekarna Plavž, ki ima koncesijo in ki prav tako načrtuje selitev, pripravlja se namreč na gradnjo novih prostorov na območju Pikove dame. »Šele potem smemo mi pričeti aktivnosti v tej smeri. Kdaj oziroma ali bo do selitve res prišlo, zato za zdaj težko rečem,« je še povedala Rakovčeva.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / ponedeljek, 28. junij 2021 / 14:37

Zahvalili so se jim s priznanji

Na slavnostni akademiji ob prazniku Občine Naklo so podelili priznanja letošnjim občinskim nagrajencem, naši Sloveniji pa zaželeli vse najboljše za trideseti rojstni dan.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Deskal bi po puščavi

Peter Vode je sredi oktobra kot prvi izmed finalistov šova Slovenija ima talent izdal debitantski album z dvanajstimi skladbami, od tega je kar deset njegovih avtorskih skladb in dve priredbi.

Prosti čas / petek, 10. december 2010 / 07:00

Ansambel Spev z najlepšo vižo

Prvi program Radia Slovenija in Turizem Bled sta v soboto v Festivalni dvorani na Bledu pripravila sklepno prireditev Najlepša viža 2010.

Zanimivosti / petek, 10. december 2010 / 07:00

Prižgali novoletno osvetlitev

Radovljica - V Radovljici so v nedeljo že prižgali praznično osvetlitev mesta, ki bo ulice krasila dober mesec dni, vse do 7. januarja. Kot je povedala Manca Šetina Miklič, vodja...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Potepuški psi spet napadli divjad

Voglje - V lovišču Lovske družine Šenčur imajo vse večje težave s potepuškimi psi, ki napadajo divjad. V zadnjih dveh mesecih so jim psi v bližini vasi Voglje pokončali že pet sr...

Gospodarstvo / petek, 10. december 2010 / 07:00

Mrk elektrike tudi na Gorenjskem?

Kranj - Sindikat delavcev v energetiki napoveduje stavko in redukcije električne energije, če bo Simon Tot, direktor Termoelektrarne Šoštanj, odpustil sindikalista Bran...