Politika = prostitucija?

Ko sem bil mlad in po vseh ljudskih ter zlasti cerkvenih merilih nedolžen, nisem bil okužen s politiko.

Grešne misli in politika so prišle med puberteto in po njenem koncu, zlasti pa ob vpisu na pravno fakulteto, kjer je vrvelo mladih kolegic in političnih misli, ki niso bile ravno v skladu s takratno vodilno politično miselnostjo. Glavno spoznanje tega obdobja je bilo, ali si ovca v čredi, ki jo vodi pastir, ali pa se odrečeš črednega nagona in razmišljaš ter ravnaš v skladu s svojimi spoznanji in vestjo. Drugo spoznanje pa je, ali si del političnega procesa, ali pa te ni. Ali se trudiš soodločati, ali pa dovoliš, da v tvojem imenu odločajo nekateri bedni poslanci in predsedniki strank, ki tem bednim poslancem narekujejo še bolj bedne odločitve. Prej ko se bodo volivci tega zavedeli, prej bodo poslanci delovali v skladu z ustavo, zlasti še, če bodo volivci imeli možnost odpoklica poslanca.

 

Volitve so mimo, novo vlado, ki ni v skladu z volilnimi željami, imamo, ministrski položaji so razdeljeni. Poslanci, ki so prestopali iz stranke v stranko, zato da bi bili izvoljeni (zlasti tisti iz Pozitivne Slovenije), so dobili to, kar so hoteli.

 

Vendar mimo tega, kar se je dogajalo v predvolilnem in tudi povolilnem času, ni moč iti. Zlasti ne mimo nastopov Gregorja Viranta in Karla Erjavca. Za Gregorja Viranta sem s prijatelji stavil, da je le Janšev podaljšek. Stavo sem dobil in o njem ni več vredno izgubljati besed. Če bi bile volitve danes, sploh ne bi prišel v parlament. Druga pesem, a ne spevna, je Karl Erjavec in vodstvo DeSUS-a, ki ga brez rezerve podpira, seveda v glavnem zaradi lastnih koristi, ki jih predstavljajo dobro plačana delovna mesta državnih sekretarjev npr. v kabinetu predsednika vlade. In kaj je tisto, kar me moti pri tej stranki, zlasti pri njenem predsedniku?

 

Prvič to, da govori v imenu vseh upokojencev. Torej tudi mojem, čeprav nisem in nikoli ne bom član DeSUS-a. Naj govori v imenu članov stranke in naj ne razglaša, da je volja ljudstva tisto, kar so njegove osebne ambicije ali ambicije vodstva stranke, ki niti najmanj ne živijo življenja večine upokojencev. Ko govorijo o tem, kako se bo zavzemal za boljši položaj upokojencev, pozablja na dejstvo, da je iz »polne riti lahko srati«. In drugič, da smo upokojenci del te družbe in da delimo njeno usodo v dobrem in slabem. Poenostavljeno rečeno, dobre pokojnine in slabe plače ne gredo skupaj. Upokojenci se večinsko udeležujemo političnega in volilnega življenja v skladu s svojimi prepričanji, ne pa zato, ker v Sloveniji obstaja DeSUS, ki bi moral že zdavnaj spremeniti ime, saj to ni več stranka upokojencev Slovenije. Poleg tega me tudi zanima, koliko članov (volivcev) še podpira predsednika in vodstvo stranke. Ankete jim slabo kažejo. To je tudi razumljivo, saj desničarska opcija, ki ji DeSUS sedaj pripada, ni naklonjena socialni državi, od katere so upokojenci ali njihovi družinski člani še kako odvisni. Upam, da se bodo volivci naveličali, da je DeSUS lahko v katerikoli vladi, le da ima Karl Erjavec (in še drugi) primerne položaje. Sedaj je zunanji minister zaradi tega, ker se je rodil v tujini in tam tudi nekaj časa obiskoval šolo. Če je to kriterij, bi moral Karl Erjavec takoj po študiju iti v službo na Ministrstvo za zunanje zadeve, ne pa v občinsko upravo v Kranju, kjer te bleščeče lastnosti niso mogle priti do izraza. Sam je izjavil, da je dober pogajalec. To je res, sicer ne bi bil tolikokrat minister (v kvaliteto se ne spuščam), vendar se je pogajal tako, da je šlo v korist le njemu in njegovim bližnjim sodelavcem. Ni pa se potrudil za več pomoči ostarelim na domu, za več domov ostarelih, za znižanje stroškov v teh domovih itd. Ker pač on tega ne rabi, tega na pogajalski mizi ni.

 

Blagor ubogim na duhu, kajti njih je Karlovo nebeško kraljestvo.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 26. junij 2019 / 19:31

Tanja odgovarja

Draga Tanja, zopet se obračam nate. Kaj in kako naj se obnašam do sinove punce, ki mi povzroča same težave, naj kaj naredim ali pa jo pustim na miru. Ali bo hči naredila izpit? Kaj pa neča...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 24. november 2006 / 06:00

Uspešnih deset žurerskih let

Turistična agencija, ki vsak september na Kreto odpelje največ slovenskih študentov, je pripravila vročo zabavo.

Prosti čas / petek, 24. november 2006 / 06:00

Brat vse vidi, Brat vse ve: Rom-anje na Gorenjsko

Delegacija Romov si ogleduje pet lokacij na Gorenjskem.

Prosti čas / petek, 24. november 2006 / 06:00

Nominator

Zdaj, ko se ponekod poslavljamo od starih županov in si počasi obetamo novih, se lahko mirno posvetimo novim izzivom. Martinovanje, vseslovenski vinski praznik, je prav tako za nami in p...

Kultura / petek, 24. november 2006 / 06:00

Vriskal sem, pel

V nedeljo je bil pri Jožovcu v Begunjah prav poseben večer, ki ga je organizator, KUD Bratov Avsenik, poimenoval »Vriskal sem, pel ...« Verz so vzeli iz skladbe Pogled z Jalovca, avtorje...

Kultura / petek, 24. november 2006 / 06:00

Literatura za planince

V tržiški knjižnici so predstavili Planinsko izletniški vodnik Tržič. Avtorja sta obogatila literarni večer z diapozitivi.