Položnica za manj kot pol evra
Na dom dobimo položnice tudi za zelo nizke zneske. To pomeni, da lahko za provizijo odštejete celo več, kot je znesek na računu, razen če ga poravnate tam, kjer je bil izdan.
Kranj - Primer: naročnino za službeni mobi telefon zaposlenemu poravna delodajalec, če pa zaposleni preseže ta limit, razliko doplača sam. Iz konkretnega primera: doplačilo k mesečni naročnini je bilo 0,49 evra. Za teh nekaj manj kot petdeset centov se izstavi položnica in če jo plačate na okencu Pošte Slovenija, boste za provizijo odšteli več, kot pa je račun na položnici. Če boste izbrali spletni plačilni način, SKB banka za plačilo prek elektronske banke vzame 0,33 evra, Gorenjska banka pa 0,31 evra, ne glede na znesek, in 0,49 evra za plačilo prek bankomata. »Uporabnikom svetujemo, da račun uporabe storitev Mobitel ali drugih storitev Telekoma Slovenije poravnajo v katerem koli Telekomovem centru, saj se tako izognejo plačilu provizije. Prodajne centre, teh je osemnajst, uporabniki najdejo v vseh večjih krajih. Na voljo pa imajo tudi priročno možnost plačila prek e-računa, ki ga prejmejo neposredno v svojo spletno banko. Poravnajo ga z enim klikom, brez prepisovanja številk in referenc. To sta možnosti, ki ju najbolj priporočamo,« je sporočila Nataša Osolnik iz Telekoma Slovenije in dodala, da se omenjeni preseženi zneski lahko prištejejo k plačilu mesečne storitve Moneta. Če jo seveda uporabljate.
In zakaj nizkega zneska preprosto ne prištejejo k položnici naslednji mesec, še pojasni Osolnikova: »Dosledno spoštujemo zakonodajo, ki nas zavezuje, da za vsako opravljeno storitev tudi izdamo račun.« Podobno je sporočila tudi Maja Ilec iz Si.mobila: »V skladu z zakonodajo smo dolžni izdati račun za opravljene storitve, ne glede na njegovo višino. Zato tudi izdamo vsak račun.« Pri Komunali Kranj so prav tako potrdili, da morajo položnico poslati, ne glede na višino zneska, vendar pa, kot je dejala Klara Škrabec: »Seveda pa te minimalne zneske lahko uporabniki poravnajo skupaj z naslednjo položnico.«