![](/images/20120216/302169993-AR_1.jpg?Size=main_picture&ImageVersion=online_l1)
Predstavitev novih otroških knjig
V knjižnici Domžale je pred kratkim potekala predstavitev treh novih otroških knjig pisateljice Mateje A. Kegel. Del sredstev iz dveh knjig bo avtorica namenila v dobrodelne namene - Društvu za zaščito živali Kranj ter za humanitarno dobrodelno organizacijo Adra.
Lari, govoreča kravica; Maki, radovedna slončica in Mačje zgodbe: Tilkina dogodivščina so tri knjižne novosti, ki so bile prvič javnosti predstavljene 3. februarja v domžalski knjižnici. »Vse tri so namenjene otrokom. Prvi dve, Lari in Maki, predvsem mlajšim med prvim in sedmim letom, medtem ko Mačje zgodbe berejo tudi odrasli. Ti se, zanimivo, velikokrat glasno nasmejejo ob prebiranju Mačjih zgodb, kar je presenetilo tudi mene,« je povedala pisateljica Mateja A. Kegel.
Nad knjigami pa so navdušeni tudi otroci. »Lari, govoreča kravica, in Maki, radovedna slončica, pri otrocih vzbudita predvsem radovednost, tako da jih večkrat vzamejo v roke. Predvsem Maki je najmlajšim izredno zanimiva, saj jo lahko preberejo štirikrat različno, saj se zgodba na neki točki lahko zgodi na štiri načine,« je pojasnila Keglova, ki je s tretjo knjigo Mačje zgodbe: Tilkina dogodivščina otrokom želela podati moralni nauk o živih bitjih. »Resnična pripoved muce Tilke pa je tista, ki da misliti, da so tudi živali živa bitja, da se tudi njim "dogaja" in imajo tako kot ljudje občutja, strah, veselje, razigranost, utrujenost ... S tem otrokom pokažemo, da morajo z mački ravnati kot z živimi bitji in ne kot z igračami,« je še dodala Keglova.
Sicer pa je avtorica Korenčkovih in knjižice Mami, zakaj ima teta žalostne oči del sredstev od prodaje dveh novih knjig namenila v humanitarne namene. »Pri knjigi Maki, radovedna slončica bom del denarja od prodaje namenila prostovoljni, nepridobitni, nevladni in nestrankarski človekoljubni organizaciji ADRA, del od prodaje Mačjih zgodb pa gre Društvu za zaščito živali Kranj, katerih delo na področju reševanja in varovanja je vsem dobro poznano,« je za konec povedala pisateljica, ki pravi, da se je predstavitve v Domžalah udeležila tudi predstavnica iz kranjskega društva za zaščito živali in spregovorila o njihovem delu in pomenu tovrstne literature tako za otroke kot starše.