Najboljše v jazzu so Gorenjke
Na letošnjem svetovnem prvenstvu v jazzu in modernu, ki je potekalo v Mikolajki na Poljskem, so slovenski plesalci spet blesteli. Veliko jih je poseglo po najvišjih odličjih, med njimi tudi mladinska mala formacija iz Blejskega plesnega studia, ki je osvojila laskavi naslov svetovnih jazz prvakinj.
Svetovnega prvenstva so se pod okriljem International Dance Organization udeležili plesalci, ki so se na državnem prvenstvu uvrstili na prva tri mesta. Mladinska blejska plesna skupina Palladio si je pod vodstvom učiteljice Nine Ogrin po naslovu državnih prvakinj in zmagi na svetovnem pokalu v Novem Sadu priplesala še naslov svetovnih prvakinj.
»V Mikolajko smo odšle brez prevelikih pričakovanj, samo z željo, da odplešemo po svojih najboljših močeh in pokažemo vse, kar znamo. Trenirale smo na rednih treningih med tednom, poleg tega pa smo tudi med vikendi kar precej ur preživele v dvorani. Vendar se je obrestovalo. Dekleta so odplesale zelo dobro, predvsem pa sem bila ponosna na timski duh, ki je vladal med njimi. Na odru so bile eno in uspelo jim je 'začutiti' ples, kar so očitno opazili tudi sodniki,« je povedala ponosna učiteljica plesa Nina Ogrin, ki pravi, da je k temu odličju pripomogla tudi koreografinja Nina Masilo.
Sicer pa plesno skupino Palladio sestavlja sedem deklet: Maja, Alisa, Ines, Valentina, Eva, Klavdija in Nika skupaj plešejo že več let. Vse prihajajo iz okolice Bleda in Radovljice ter so stare od dvanajst do štirinajst let.
»Ime skupine - Palladio izhaja iz naslova glasbe zmagovalnega plesa, za jazz točke, ki jih izvajajo, pa je splošno znano, da temeljijo na tehniki jazz baleta. V njih se ne uporablja rekvizitov, nastop pa mora biti kljub temu zanimiv in razgiban,« nam pojasni Ogrinova. Vse to pa je plesalkam skupine Palladio uspelo prikazati na Poljskem in osvojiti sam vrh. In odziv deklet? »Ko so jih razglasili za svetovne prvakinje, je bilo navdušenje nepopisno, veselje, smeh in jok pa neprikriti; čeprav je bila ura že pozna, je dekleta kar razganjalo od energije,« je veselje svojih varovank opisala plesna učiteljica, ki poudarja, da sta za vsakim uspehom trdo delo in talent, vendar sta pri plesu najpomembnejša občutek in timski duh – torej: plesati zase, za svojo dušo ter poleg tega biti s soplesalci na odru eno in se začutiti.
Med mnogimi dobrimi nastopi je v okviru Blejskega plesnega kluba za gorenjsko regijo dve tretji mesti v skupini modern solo člani in jazz solo člani dosegel Jure Gostinčar, za las mu je ušlo tretje mesto v kombinaciji s Saro Mlakar v kategoriji modern pari člani, na solidnem enajstem mestu pa je v kategoriji jazz solo mladink pristala še ena Gorenjka: Klara Senica iz Plesnega kluba Miki Domžale.