Mobilna policijska postaja najprej v Škofjo Loko
Na Brniku so namenu predali prvo mobilno policijsko postajo, ki bo prve pol leta delovala na območju Policijske uprave Kranj, za začetek na območju Škofje Loke, Žirov in Železnikov.
Brnik - V sredo so na postaji letališke policije na Brniku namenu predali 48 tisoč evrov vredno mobilno policijsko postajo. Kot je ob predaji poudaril direktor policije Janko Goršek, takšne mobilne postaje že poznajo v Nemčiji in Veliki Britaniji, ker pa si želijo intenzivnejšega sodelovanja v lokalni skupnosti, so se za tovrstno organizacijo odločili tudi pri nas: »Mobilna policijska postaja bo prisotna tam, kjer je izkazana varnostna problematika, na velikih prireditvah, njen namen pa bo usmerjen predvsem v preventivo. To je nujno orodje za delovanje policije, saj vedno poudarjamo, da bi se radi približali ljudem,« je dejal Goršek in dodal, da bo postaja namenjena predvsem preventivnemu delovanju, saj z njo poskušajo nuditi pomoč ljudem, jim nuditi nasvete in dajati pozitivni zgled policije v lokalni skupnosti.
»Najbolj idealno bi bilo, da bi vsaka policijska uprava imela takšno vozilo. Praktično ni občine, ki si ne bi želela povečane prisotnosti policije, tako bo to vozilo na številnih območjih v Sloveniji zelo potrebno,« zaključuje Goršek. Mobilna policijska postaja bo z delom začela na območju Policijske uprave Kranj, po petih mesecih pa bo delo nadaljevala na Primorskem.
Prva policijska postaja na Gorenjskem, ki bo prevzela mobilno postajo, bo policijska postaja Škofja Loka. Po besedah komandirja Janeza Šuštarja bodo vozilo najprej predstavili lokalni skupnosti, operativno pa bo prvič sodelovala na nedeljski prireditvi v Dražgošah. Postaja v kombiniranem vozilu je opremljena kot prava policijska postaja, s komunikacijsko opremo, pisarniško opremo, kompletom za odkrivanje ponarejenih dokumentov in vsem drugim, kar policisti potrebujejo pri svojem delu. Tako lahko služi kot operativni štab na terenu.
Kot še dodajajo na policiji, mobilna postaja ni namenjena nadzoru prometa oziroma merjenju hitrosti in tudi ni opremljena za ta namen. Policisti bodo v vozilu lahko opravljali razgovore, sprejemali ovadbe in prijave ter tudi pisali poročila o dogodkih na terenu, za kar se morajo sicer vrniti v policijske postaje. S tem bodo povečali tudi ekonomičnost dela policistov ter povečali njihovo prisotnost na terenu.