Rok Flander je v skupnem seštevku svetovnega pokala kot najboljši Slovenec trenutno na sedmem mestu, sezono pa si želi končati na zmagovalnem odru.

Praznike izkoristil za počitek

"Enako dober sem v obeh disciplinah, le novo opremo za slalom sem dobil kasneje kot za veleslalom in mi še manjka nekaj kilometrine," pravi deskar na snegu Rok Flander.

Dragočajna – Deskarji na snegu bodo tekme svetovnega pokala nadaljevali 13. januarja v Jauerlingu v Avstriji. Pogovarjali smo se z Rokom Flandrom, ki je v letošnji sezoni že stal na stopničkah. Sredi decembra je bil v Carezzi v Italiji tretji v paralelnem veleslalomu.

Kakšna je ocena uvodnih tekem?

»Uvrstitev na stopničke sem pričakoval že v Ameriki, a se mi tam stvari žal niso izšle po načrtih in sem se moral zadovoljiti s sedmim mestom. Trenutno sem na sedmem mestu tudi v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, tako da je še vse odprto. Pričakujem dobro sezono.«

V lanski ste imeli ogromno težav z zdravjem. So preteklost?

»Trenutno se dobro počutim. Končno sem zdrav in motiviran. Želim si, da bi tako tudi ostalo.«

Kako ste preživeli praznične dni?

»Izkoristil sem jih predvsem za počitek. Potem ko sem oktobra in novembra intenzivno treniral v Severni Ameriki, sem se v Evropo vrnil precej izčrpan in s težavo izpeljal tekmovanji v Italiji. Sedaj sem stoodstotno regeneriran in pripravljen na nadaljevanje sezone.«

Prvo ime sezone je Avstrijec Benjamin Karl, z naskokom vodilni v skupnem seštevku. V čem je njegova prednost pred drugimi?

»Je izredno močan, tako psihično kot fizično, in bo zelo neugoden nasprotnik v nadaljevanju sezone, kar pa ne pomeni, da je nepremagljiv.«

Rezultati kažejo, da ste boljši v veleslalomu kot v slalomu. Kje so razlogi?

»V bistvu sem enako dober v obeh disciplinah. Problem je, da sem novo opremo, s katero tekmujem v tej sezoni, za slalom dobil nekoliko kasneje kot za veleslalom, tako da mi še manjka nekaj kilometrine. Vse prevečkrat se zgodi, da se znajdem v poziciji, ko sem debalansiran na deski, in to potem pripelje do napake v slalomu. V veleslalomu sem že nekoliko bolj adaptiran na opremo in zato so tudi rezultati boljši.«

Kakšen je cilj za naslednjo tekmo in kje želite biti ob koncu sezone?

»Cilj v Avstriji je odpeljati tekmo brez napak in dati maksimum. Sezono pa želim končati na zmagovalnem odru.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Mularija / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Konec prve triade

Na začetku prvega razreda sem se imel lepo. Na sredi prvega razreda smo risali črte. Čez nekaj časa je prišla učiteljica Žana. Žana nas je imela do konca prvega razreda. In tako sem se naučil ris...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Jedi za pomladne dni

Šparglji ali beluši Šparglji so izrazito sezonska zelenjava, zato jih je nesmiselno uživati, ko prihajajo iz toplih gred, prikrajšani za pristni okus. Naužiti se jih j...

Kronika / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Nov invalidski voziček za policista

Kranj – Po zadnji eksploziji bombe so imeli na Policijski upravi Kranj vendarle tudi vesel dogodek. Vršilec dolžnosti generalnega direktorja policije Janko Goršek je namre...

Kronika / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Blejka podlegla hudim ranam

Bled – Na regionalni cesti na Bledu se je v sredo zjutraj smrtno ponesrečila 83-letna Blejka. Ob 8. uri se je sedemnajstletnik iz okolice Gorij z motornim kolesom peljal iz Gorij...

Kronika / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Odvisnike zalagal z drogo

Domžalski policisti so razkrinkali 33-letnega preprodajalca iz Domžal. Na njegovem domu so našli skoraj devet kilogramov prepovedane droge.

Kronika / ponedeljek, 25. maj 2009 / 07:00

Domnevna bombaša v priporu

Kranj – Minuli ponedeljek zvečer so policisti pred preiskovalno sodnico v Kranju pripeljali mlada Kranjčana, ki naj bi prejšnji petek zgodaj zjutraj pred policijsko stavbo v...