Tožilci raje na Bled kot na sodišče
Zaradi odsotnosti tožilke je na Okrožnem sodišču v Kranju propadel še tretji poskus, da nekdanjemu tržiškemu županu Pavlu Ruparju preberejo obtožnico zaradi domnevne zlorabe položaja pri dogovarjanju z avstrijskim podjetjem Aquaplus o gradnji kanalizacije v Tržiču.
Kranj - Julija je sodnica Marjeta Dvornik začetek glavne obravnave zoper nekdanjega tržiškega župana Pavla Ruparja preložila, ker Rupar ni pravočasno poiskal odvetnika, preklicali so tudi drugi narok konec avgusta, v sredo pa je morala sodnica glavno obravnavo odpovedati, ker v sodni dvorani kranjskega okrožnega sodišča ni bilo nikogar, ki bi Ruparju sploh prebral obtožnico.
Predsednica sodnega senata je prisotnim pojasnila, da jo je vodja kranjskega tožilstva Irena Kuzma že 24. oktobra seznanila, da se bodo vsi tožilci udeležili izobraževanja, ki je minuli teden potekal na Bledu. Sodnica se kljub temu ni odločila za preklic glavne obravnave, s čimer je seznanila tudi Kuzmovo, ki bi torej morala zagotoviti prisotnost tožilca na sredinem naroku. A pred sodni senat so stopili le obtoženi Pavel Rupar z odvetnikom Rokom Petričem iz ljubljanske odvetniške pisarne Hribernik-Petrič, vabljena priča Marta Jarc (nekdanja direktorica občinske uprave v Tržiču) in pooblaščenec občine Tržič Zorko Benedičič. Sodnica je zato še enkrat preverila na tožilstvu, ali namerava kdo priti, po prejetju negativnega odgovora pa je bila prisiljena začetek sojenja znova preložiti, o zapletu pa bo Dvornikova obvestila tudi višjega državnega tožilca.
S tem pa zapletov še ni bilo konec, saj je sodnica z obrambo le s težavo uskladila novi datum obravnave. 2. december po Ruparjevem ni primeren zaradi bližine državnozborskih volitev, ker da je še vedno »v vodstvu SDS«, kasneje pa bo zaradi obnove pisarniških prostorov zadržan njegov odvetnik, Rupar pa sredi decembra pričakuje tudi operativni poseg. Sojenje se bo začelo 4. januarja, je nazadnje odločila sodnica.
Ker vsebina obtožbe še ni znana, se lahko zanašamo le na neuradne informacije. Po njih naj bi Ruparju očitali zlorabo uradnega položaja in pravic v letu 2002, ko je bil še župan. Občina Tržič se je tedaj o podelitvi koncesije za gradnjo kanalizacije in čistilne naprave dogovarjala z avstrijskim podjetjem Aquaplus, ki naj bi že plačalo 40 tisoč evrov kot povračilo vložka občine v posel, vendar denar nikdar ni bil nakazan na občinski račun. Občina je kasneje za projekt, ki so ga končali to jesen, pridobila evropska sredstva, zato koncesionarja ni potrebovala.