Cesta tudi nevarno delovno okolje

Delavci Darsa in policisti na cesti so za voznike pogosto le ovira, čeprav skrbijo predvsem za njihovo varnost, so ugotavljali na strokovnem posvetu o cesti kot delovnem okolju.

Tacen - Na vozila in opremo Darsa je lani naletelo sedemnajst vozil, pri tem pa sta bila dva Darsova uslužbenca tudi ranjena. Letos so zabeležili že 23 naletov, eden od uslužbencev pa je zaradi tega tudi izgubil življenje, je predsednica uprave Darsa Mateja Duhovnik povedala na sredinem strokovnem posvetu Cesta kot delovno okolje v Tacnu. Na njem so opozorili na okoliščine, ki ogrožajo varnost in zdravje delavcev na cesti in na katere kot vozniki niti ne pomislimo. Pobudo za organizacijo posveta so dali v sindikatih policistov, delavcev avtoceste in Darsa.

Po mnenju Duhovnikove se javnost premalo zaveda, da je cesta tudi zelo izpostavljeno, nepredvidljivo in nevarno delovno okolje, zato se strokovne službe Darsa trudijo, da bi povečale varnost in zaščitile zdravje zaposlenih na terenu. Največ rezerve pri zagotavljanju dodatne varnosti za delavce na cesti vidi v ozaveščanju javnosti. Z njo se je strinjal tudi predsednik sindikata delavcev avtoceste Srečko Lorenčak, ki je poudaril, da se njihovo delo voznikom pogosto zdi nepotrebno ali pa ga razumejo zgolj kot oviro v prometu, čeprav so delavci Darsa in policije na cesti predvsem zaradi zagotavljanja varnosti voznikov.

Predsednik Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič je v nagovoru izpostavil problem neustrezne opremljenosti policistov, kar je po besedah pooblaščenca generalnega direktorja policije za sodelovanje s sindikati Lada Bradača posledica pomanjkanja denarja za nakup sodobne opreme. Predsednik sindikalne enote Darsa Alojz Borštnik je izpostavil ogroženost nadzornikov, ki delo opravljajo sredi »živega prometa«, zato bi bilo po njegovem treba povečati obseg elektronskega nadzora prometa.

S strokovnim posvetom so želeli povezati različne skupine delavcev, ki svoje delo opravljajo na cesti, in njihove strokovne službe za izmenjavo izkušenj in dobrih praks. Eden od pomembnih ciljev posveta je bilo oblikovanje predlogov aktivnosti in ukrepov obvladovanja tveganj za okvare zdravja in poškodb pri delu zaposlenih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Izleti GG / sreda, 24. junij 2020 / 14:25

Posebno doživetje: Zelenci

Zelenci so izvir Save Dolinke in izjemen naravni pojav, ki ga drugje po Sloveniji in tudi širše ne zasledimo. Po posebni leseni brvi se lahko brez škode za naravo sprehodite do jezera in po močvirnati...

Objavljeno na isti dan


Kranj / ponedeljek, 2. junij 2008 / 07:00

Ravnik Tomanova ostaja direktorica

Kranj - Konec tega tedna bo direktorici Gorenjskega muzeja Kranj Barbari Ravnik Toman potekel mandat. Na nov razpis, ki je bil objavljen v mesecu aprilu, se je prijavila z...

Bled / ponedeljek, 2. junij 2008 / 07:00

Posvet o ustanavljanju pokrajin

Bled - Vlada ta teden začenja posvete o ustanavljanju pokrajin. V petek bo minister za lokalno samoupravo in regionalni razvoj Ivan Žagar s sodelavci v gosteh v bodoči Gor...

Gospodarstvo / ponedeljek, 2. junij 2008 / 07:00

Gorazd Trček prevzel vodenje Gorenjske banke

Na položaj predsednika uprave ga je nadzorni svet imenoval 10. aprila, član uprave ostaja Srečko Korber. Nasledil je Zlatka Kavčiča, ki je bil predsednik uprave Gorenjske banke kar osemnajst let.

Splošno / ponedeljek, 2. junij 2008 / 07:00

Jubilej jeseniške bolnišnice

V Splošni bolnišnici Jesenice so proslavili 60-letnico uradnega odprtja bolnišnice.

Splošno / ponedeljek, 2. junij 2008 / 07:00

Označitev domačij s hišnimi imeni

Letos bomo v občini Jesenice zaključili projekt označevanja domačij s hišnimi imeni. Preostali sta še naselji Hrušica in Jesenice. Vse domačine iz omenjenih naselij pozivamo, da nam svoje domače...