Povorka na poti od zadružnega doma do sedeža Sloge na Primskovem (Foto: Matic Zorman)

Petdeset let zadruge Sloga

Kmetijsko gozdarska zadruga Sloga Kranj je v nedeljo proslavila petdesetletnico obstoja in sto deset let zadružništva na širšem kranjskem območju.

Kranj – Sloga praznuje letos 50-letnico, osrednje praznovanje ob jubileju je bilo v nedeljo. V povorki, ki je krenila od zadružnega doma do stavbe Sloge na Primskovem, so prikazali razvoj kmetijstva in s tem tudi zadružništva od motike do sodobne mehanizacije, potem pa je bila na dvorišču Sloge še slovesnost, na kateri so okoli tisoč zbranim zadružnikom, zaposlenim, poslovnim partnerjem in drugim spregovorili predsednik zadruge Tomaž Šifrer, direktor zadruge Marijan Roblek, osrednji govornik - generalni direktor direktorata za kmetijstvo na kmetijskem ministru Branko Ravnik, predsednik zadružne zveze Peter Vrisk in predsednik kmetijsko gozdarske zbornice Ciril Smrkolj. Predsednik zadruge je v imenu zaposlenih izročil direktorju darilo za dolgoletno uspešno vodenje zadruge. Ob jubileju so izdali tudi zbornik, v katerem so opisali razvoj zadružništva od zadnjih desetletij 19. stoletja do danes. V novejši zgodovini zadruge so bili vsaj trije prelomni trenutki – v letu 1992 je zadruga ponovno postala samostojna, v letih 1993 in 1994 je kupila nove poslovne prostore na Šucevi, v obdobju po letu 2000 pa je pripojila zadrugi Sv. Katarina in Lovrenc na Dravskem polju ter kupila kmetijski del KŽK-ja.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 27. junij 2017 / 06:00

Gorenjski glas, št. 51

Gorenjski glas, 27. junij 2017, št. 51

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.