![](/images/20110819/308199996-AR_1.jpg?Size=main_picture&ImageVersion=online_l1)
Nov zaplet na poljanski obvoznici
Zaradi težav gradbincev zamujajo dela v predoru, prav tako pa se je zapletlo pri načrtovani gradnji krožišča na Suhi, kjer so minuli torek začeli delati, a so se člani civilne iniciative uprli ter ustavili gradnjo.
Škofja Loka - Minuli torek so z Direkcije Republike Slovenije za ceste sporočili, da bodo nadaljevali gradnjo poljanske obvoznice, saj so po sicer težavnem pridobivanju zemljišč izpeljali razlastitveni postopek in dobili gradbeno dovoljenje tudi za tretjo podetapo prve faze, kar pomeni, da bi se lahko začela tudi gradnja predvidenega krožišča na Suhi.
Navdušeni nad nadaljevanjem del na tako želeni in že dolgo pričakovani obvoznici mimo Škofje Loke, so na občini pripravili novinarsko konferenco, na njej pa je župan Miha Ješe pojasnil, da so težave gradbincev vplivale, da dela potekajo počasneje, kot so načrtovana. »Gradbena dela trenutno potekajo v predoru, kjer je dolžina izkopa okoli 330 metrov, dolžina izkopanega rova pa trenutno znaša okoli 150 metrov. Zaradi težav gradbincev se sicer kažejo določene zamude napredovanja del, vendar končni rok dokončanja, to je avgust 2013, za zdaj ni ogrožen,« je povedal župan Ješe in dodal, da se trenutno gradi tudi most prek Hrastnice, prav tako pa naj bi se vendarle začela dela v vasi Suha.
»Trasa in način izvedbe skozi vas sta bila v preteklosti večkrat predmet spora med nekaterimi lastniki zemljišč in investitorjem, Direkcijo Republike Slovenije za ceste. Vodstvo občine Škofja Loka še vedno meni, da predlagana rešitev ni najustreznejša ureditev prometa na trasi, vendar pa se hkrati zaveda pomembnosti celotnega projekta in dejstva, da je vsakršna zamuda v škodo velikem številu prebivalcev Škofje Loke in Poljanske doline,« je poudaril Miha Ješe.
Pojasnil je tudi, da skušajo najti rešitev, ki bi bila sprejemljiva za krajane, hkrati pa ne bi pomenila časovne zamude pri projektu, vrednem 43 milijonov evrov, ki ga sofinancira Evropski sklad za regionalni razvoj.
»Pri projektantskem biroju Luz inženiring smo naročili izdelavo strokovnega mnenja, ki bo proučilo, kaj bi pomenila opustitev krožnega križišča na Suhi, glede na veljaven sprejeti lokacijski načrt, in ali bi se taka sprememba lahko zgodila brez spremembe LN-ja. Prav tako je treba vedeti za postopke, ki bi jih bilo treba izvesti, pa tudi koliko časa bi trajali, treba pa je narediti tudi analizo posledic,« je povedal župan Ješe in opozoril na poplavno varnost območja, na katero že dlje časa opozarjajo tudi člani civilne iniciative.
Kot je v imenu civilne iniciative na občini po novinarski konferenci povedala predsednica Zala Kemperle, nihče od razlaščencev še ni dobil plačila, prav tako pa jih pred torkovim začetkom del niso obvestili, da bi travnike pred gradnjo vsaj pokosili. »Ne nasprotujemo obvoznici, treba pa bi bilo narediti nekaj koristnih popravkov, ogromno krožišče pa nadomestiti s križiščem. Mislimo, da za spremembe še ni prepozno,« je dejal član iniciativnega odbora Janez Radelj in napovedal, da bodo zahtevali tudi izredno sejo občinskega sveta, saj je za krajane Suhe problematika ureditve tega dela nove poljanske obvoznice še kako pomembna.