Selektor Miloš Janša je veslače odpeljal na Bled, kjer opravljajo še zadnji sklop priprav na prvenstvo. (Foto: Gorazd Kavčič)

Veslači iz Bohinja na Bled

Do odprtja svetovnega prvenstva v veslanju na Bledu je le še devet dni. Slovenski reprezentanti so v petek končali dvotedenske priprave v Bohinju in se preselili na Bled. Selektor Miloš Janša: "Izvedli smo ves plan in viden je napredek."

Ribčev Laz – Slovenska veslaška reprezentanca je v zaključni fazi priprav na domače svetovno prvenstvo. V petek so končali dvotedenske priprave v Bohinju, prej so trenirali na Brestaniškem jezeru pri Mariboru, sedaj pa so na Bledu. Več o poteku priprav in o pričakovanjih je v pogovoru povedal Miloš Janša, selektor slovenske reprezentance.

Končali ste priprave v Bohinju. Kako so potekale?

»Razmere so bile ugodne, stvari, ki jih potrebujemo, pripravljene. Tudi vreme nam je šlo na roko, tako da ni bilo niti enega dneva izpada treninga. Izvedli smo ves plan.«

Kaj to pomeni v številkah? Koliko ste dnevno preveslali?

»Niti ne štejem kilometrov. Povprečno se dnevno prevesla od 45 do 50 kilometrov. Praviloma so bili treningi na vodi dvakrat dnevno, poleg tega dodatno še fitnes ali pa občasno namesto veslanja kolesarjenje. Na začetku priprav v Bohinju smo delali na vzdržljivosti in počasi prehajali v fazo povečevanja hitrosti.«

Kako ste zadovoljni z napredkom?

»Mislim, da je bil dosežen kvaliteten napredek. Tako vsaj sklepamo, glede na merjenja, ki jih izvajamo sproti. Poleg tega imajo fantje še GPS naprave, s katerimi lahko sproti kontrolirajo hitrost. Po teh kriterijih lahko trdim, da smo hitrejši kot v prejšnjem obdobju.«

Je bilo težko izbrati posadke za domače svetovno prvenstvo?

»Posadke se izbirajo čez celotno sezono. Letos je bilo nekaj časa nekaj dilem. Do svetovnega pokala v Münchnu, do konca maja, je bilo še marsikaj pod vprašajem. Potem se je začelo razpletati in do svetovnega pokala v Luzernu je bilo že kar jasno. Če bodo te posadke kolikor toliko uspešne, bomo z njimi po vsej verjetnosti v glavnem nadaljevali v prihodnjo sezono. Problem iz lanske sezone v letošnjo je bil, da se je v lanski vse spremenilo. Začeti smo morali delati na novo. Prihodnje leto tega problema ne pričakujem več.«

Kakšni so cilji za prvenstvo?

»Cilj je dve posadki v finalu: dvojni dvojec in dvojni četverec. Z dvojcem gremo na medaljo. V to smer se tudi dela. Minimalni cilj pa je izpolnitev olimpijske norme, enajsto mesto, kar pomeni peto mesto v B-finalu. Mislim, da to niso tako visoki cilji, da jih ne bi mogli doseči. Morajo pa biti visoki. Osebno jih vselej postavljam na skrajno točko zmožnosti.«

Glavna domača aduta za medaljo bosta Iztok Čop in Luka Špik v dvojnem dvojcu. Kako gledate na njuno pripravljenost?

»Povečati moramo še malce hitrost, ki bo prišla tudi skozi spočitost. Nismo daleč od optimalnih številk, moramo pa narediti še nekaj napredka. V čolnu sta zamenjala poziciji: »štroker« je Špik, zadaj Čop. Mislim, da je to prineslo boljši izkoristek obeh.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / / 07:00

Srednji vek v Škofji Loki

V soboto se je Škofja Loka za en dan vrnila v srednji vek in oživila tedanji življenjski utrip. Venerina pot s srednjeveško poroko, na kateri sta se vzela Loti Vereš in Tine Windschnurer.

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 07:00

Cepili bodo v Kranju, Radovljici, Škofji Loki in na Jesenicah

Kranj - Drugega novembra se bo začelo prostovoljno cepljenje proti novi gripi, prednost bodo imeli kronični bolniki, je sporočila dr. Irena Grmek Košnik, direktoric...

Prosti čas / / 07:00

Modna preteklost v sedanjosti

V Mestnem muzeju Ljubljane so predstavili Vive la mode, Lisca je gostovala, a žal vabila ni bilo, so se pa zato Kranju predstavili domačini: Fen Kreativ. V Šiški pa se lahko srečate z identiteto na zi...

Avtomobilizem / / 07:00

Zapuščina ni vse, pomaga pa

Subaru postavlja na ceste peto generacijo modelov Legacy in Outback.

Mularija / / 07:00

Medena veselica v šoli

V podružnični šoli v Podblici so pripravili zares pester večer. Učenci so najprej uživali na medeni veselici, po njej pa se niso odpravili domov, temveč so prespali kar v šoli.

Mularija / / 07:00

Kostanj prodajali za gumbe

Na dvorišču vrtca Čira čara v Kranju je bilo minuli petek še bolj živahno kot ponavadi. Vrtčevski otroci so se namreč prelevili v prave male branjevce in na tržnici pod ogromnim šotorom ponujali...