Triglav : Maribor 0 : 2 (0 : 1)

Kranj - V Kranju dva različna polčasa, saj so v prvem več priložnosti imeli domačini, v drugem delu pa je na igrišču prevladovalo moštvo Maribora. Glede na prikazano, bi bila delitev točk še najprimernejša. Domači so si prvo priložnost za zadetek pripravili že v peti minuti srečanja, a je bil Burgarjev strel, ko se je sam znašel pred Handanovičem, nenatančen. Le štiri minute kasneje pa je bila še ena lepa priložnost za domačine, ko je lep predložek v kazenskih prostor gostov poslal Sever. V 32. minuti pa natančen in močan strel Ovčine z kakih 20 m, a se je izkazal gostujoči vratar, ki je s skrajnimi napori žogo odbil v kot. Pet minut pred koncem prvega dela pa priložnost tudi za goste, ko je domača obramba nekoliko zaspala, a se mreža ni tresla. Ko pa po nekaj priložnostih ne zabiješ zadetka, običajno sledi kazen. Za Triglav je prišla v zadnji minuti prvega dela. Mertelj je poslal lepo žogo v kazenski prostor domačinov, kjer je bil najspretnejši Berič, in jo z glavo umestil v mrežo za vodstvo Maribora 1 : 0. V drugem delu pa velika premoč Maribora, ki je svojo premoč kronal z drugim zadetkom. Sever je bil v svojem kazenskem prostoru nekoliko nespreten in igral z roko, sodnik Roberto Ponis pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec kazenskega strela je bil Dejan Mezga, ki je s natančnim strelom postavil končni izid srečanja.

Strelca: 0 : 1 Berič (45), 0 : 2 Mezga (70 – 11m)

Darko Milanič, trener Maribora: »Zadovoljni smo z osvojitvijo treh točk, po katere smo v Kranj tudi prišli. V prvem polčasu smo bili nekoliko pasivni in imeli celo srečo, da nam domačini niso zabili gola. Vprašanje prvega doseženega zadetka je zelo važno in mi smo prvi zadeli. V drugem pa smo bili aktivnejši, kajti prvi zadetek, ki so ga dosegli, nam je dal bolj sproščeno igro.«

Siniša Brkič, trener Triglava: »Videli smo, da je Maribor evropsko moštvo. V prvem delu smo imeli nekaj priložnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Pozna se tudi, da nekateri igralci po poškodbi niso zdržali v ritmu do konca tekme. Nimam pa fantom kaj zameriti, saj so se borili in pokazali eno najboljših iger.«

Kamnik / četrtek, 1. julij 2021 / 06:00

Občina Kamnik oživlja industrijska poslopja s spodbujanjem kreativnih vsebin

Gonilna sila razvoja številnih mest je bila v preteklosti industrija. Skozi čas so številni industrijski obrati propadli, tisti, ki so uspeli prebroditi težavna obdobja, pa so se preselili...

Razvedrilo / četrtek, 20. april 2017 / 22:27

Jubilej TheWet v družbi Big Footov

Škofjeloška zasedba THeWET, ki obeležuje desetletnico glasbenega ustvarjanja, bo na koncertnem večeru v petek, 21. aprila, oder Loškega puba delila s skupino Big Foot Mama.

Rekreacija / četrtek, 20. april 2017 / 22:24

V zavetju svetnikov

Hom (715 m) in Osolnik (837 m) – Ko se peljemo proti vasi Sora, se nad cerkvijo sv. Štefana dviga poraščen hrib, ki kar vabi, da ga obiščemo. Vmesni cilj na današnjem polhograjskem pohodu.

Šenčur / četrtek, 20. april 2017 / 22:17

Aljaž Jovanovič maja v Hiši čez cesto

Milje – Hiša čez cesto pri Franč' na Miljah bo v okviru svojih literarnih srečanj gostila igralca Aljaža Jovanoviča. Igralec, doma iz Srednje vasi pri Šenčurju, je bil leta 2006 nagrajenec sklada S...

Domžale / četrtek, 20. april 2017 / 22:17