Ovadil župana in odvetnika
Nekdanji direktor občinske uprave Aleš Sladojević je kranjskega župana Mohorja Bogataja in dva odvetnika ovadil zaradi goljufije in zlorabe položaja.
Kranj – Nekdanji mestni svetnik in direktor občinske uprave Aleš Sladojević je zaradi sklenjene poravnave med Mestno občino Kranj (MOK) in Stanovanjsko zadrugo Gorenjske (SZG) vložil kazensko ovadbo zoper aktualnega kranjskega župana Mohorja Bogataja ter odvetnika Kristjana Gnilška in Aljošo Drobniča. Očita jim storitev kaznivih dejanj goljufije ali poneverbe ter zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. »Na podlagi dostopnih informacijobstajajo razlogi za sum storitve več različnih kaznivih dejanj na škodo premoženja občine Kranjv višini več kot 700 tisoč evrov,« je pojasnil (sedaj občan) Sladojević.
Glavni del Sladojevićevih sumov se nanaša na 620 tisoč evrov vredno poravnavo med MOK in SZG, ki je bila po njegovem škodljiva za občino. Sklenjena je bila 25. novembra lani, le teden dni po nastopu župana Mohorja Bogataja. Občino je zastopal odvetnik Drobnič, poravnavo pa je v imenu SZG na sodišču sklenil odvetnik Gnilšak, obenem tudi županov svetovalec. »Odgovornost vseh funkcionarjev mestne občine je, da se opredelijo, ali je bil 25. november 2010 škodljiv dan za občino. Če bo njihov odgovor da, potem pričakujem, da ugotovijo, kako nastalo škodo čim prej odpraviti in kako nastajanje takšne škode v prihodnosti preprečiti,« je dejal Sladojević, ki je poudaril, da ni član nobene politične stranke.
»Imam čisto vest, vse smo delali zakonito. Gre za igro stranke Zares, ki se poskuša prek Kranja na prihodnjih volitvah obdržati v državnem zboru,« je dejal župan Bogataj, ki ocenjuje, da bi morala MOK v primeru izgubljene tožbe SZG plačati okoli milijon evrov, zato je bila poravnava v višini 620 tisoč evrov za občino dobra. Odvetnik Gnilšak pa pravi, da je največjo škodo občini povzročila prejšnja oblast, ker je poravnavo vztrajno zavračala. »Obtožbe Sladojevića so povsem neutemeljene, saj nisem sodeloval pri nobenih pogajanjih, niti nisem bil seznanjen z zneskom poravnave. Imel sem izključno pooblastilo, da opravim formalni del, t. j. podpis že dogovorjene sodne poravnave,« je dejal Gnilšak. Na očitek, da bi moral župan pred sklenitvijo poravnave pridobiti odobritev mestnega sveta, je Gnilšak odgovoril, da to pri sodni poravnavi ni potrebno. Status sodne poravnave je povsem enak statusu sodne odločbe, je še dodal odvetnik, ki meni, da želi z ovadbo prejšnja občinska oblast le preusmeriti pozornost javnosti. Pred čim, še ne ve.