Otroci za zgled odraslim
Na šoli v Cerkljah so podelili nagrade najboljšim na likovnem natečaju Odnos do sebe, ljudi, živali in okolja, obenem pa so pripravili Globalno vas s predstavitvami tujih držav.
Na Osnovni šoli Davorina Jenka Cerklje je bilo minuli torek zelo živahno: razglasili so nagrajence tretjega Unescovega likovnega natečaja in pripravili Globalno vas s predstavitvami Francije, Jordanije, Kazahstana, Zambije in Slovenije.
Na likovni natečaj z naslovom Odnos do sebe, ljudi, živali in okolja je prispelo 138 likovnih del iz devetnajstih vrtcev ter osnovnih in srednjih šol. V svetu je preveč gorja, sovraštva in nasilja, ki zastirajo pogled na vse lepo, kar nas obdaja, ugotavlja ravnateljica Damijana Božič - Močnik: »Mladi ustvarjalci so v svojih delih prikazali pogled na lepoto odnosov, ki jo premore človek. Mnogim odraslim so postali zgled, kako bi bil svet lahko še bolj čudovit, če bi bili ljudje med seboj strpnejši, prijaznejši in odkritejši do sebe, drugih, živali in okolja.«
Na natečaju so z Gorenjskega sodelovali otroci iz cerkljanskega vrtca Murenčki in osnovne šole, učenci OŠ Koroška Bela in dijaki Gimnazije Škofja Loka. Komisija je podelila nagrade v štirih starostnih skupinah, med sodelujočimi z Gorenjskega pa so bili tokrat nagrajeni le cerkljanski otroci: Tjaša Štern, Klara Kalan, Ambrož Šimnovec, Laura Krasnić in Tadej Škofic iz vrtca Murenčki (mentorica Marija Habjan) so osvojili nagrado za kolekcijo, nagrad pa so se razveselile tudi učenke Katja Jerič (mentorica Mojca Doria) ter Ajda Kmetič in Nika Meško (mentorica Marija Kern). Vsa nagrajena dela so v šoli tudi razstavili, razstava bo na ogled do konca meseca.
Ob zaključku likovnega natečaja so na šoli v sodelovanju s študentsko organizacijo AIESEC Kranj pripravili še Globalno vas s predstavitvami tujih držav. Gostili so študente iz Francije, Jordanije in Kazahstana, Zambijo je predstavil Steven Zulu, tuji učitelj, zaposlen na šoli v Cerkljah, domači učenci pa so vas obogatili še s stojnico o Sloveniji. Vse države so se predstavile tudi z značilno hrano, učenci so spoznavali tuje jezike, naučili so se šteti po francosko, posebej so bili navdušeni nad družabno igro, ki jo je predstavil učitelj iz Zambije …