Tudi letošnjo parado je navdušeno spremljalo veliko gledalcev.

Budnica s hrupom in hlapi

V Naklem so na prvomajsko jutro pripravili že šestnajsto tradicionalno parado starodobnih vozil.

Naklo – Namesto prvomajske budnice z godbo na pihala prebivalce Naklega že šestnajsto leto zbudita motorni hrup in vonj po bencinu. Moto društvo Oldtimer Naklo, ki združuje lastnike in ljubitelje starodobnih vozil, je namreč tudi letos pripravilo tradicionalno parado starih motorjev in avtomobilov. Na Glavni cesti v Naklem se je sicer v zgodnjem sončnem nedeljskem jutru zbralo nekaj manj ljudi kot prejšnje leto, za dobro razpoloženje pa so že po tradiciji poskrbeli člani Pihalnega orkestra Alples in mažoretke iz Železnikov. S starimi kolesi so se mimo gledalcev popeljali tudi Rovtarji iz Škofje Loke, organizatorji pa so letos prvič pripravili tudi stojnice s ponudbo domačih izdelkov.

Zbrane udeležence je najprej nagovoril predsednik Moto Društva Franc Zadnikar, ki je poudaril, da je parada prikaz dela in truda članov, ki ga vlagajo v starodobna vozila, hkrati pa je vse voznike pozval, naj vozijo po prometnih predpisih. Na prvomajski dan tradicionalno prihaja v Naklo tudi generalni sekretar Veteranske avto moto zveze Slovenije Petja Grom, ki je najprej okrcal državne davčne birokrate; slednji namreč ne razumejo pomena starodobnih vozil, ki jih prizadevni ljubitelji pogosto odkrijejo v zanemarjenem stanju in v njihovo obnovo vložijo veliko dela in denarja. Po Gromovo je nesprejemljivo, da so starodobna vozila obdavčena enako kot nova, saj to ne spodbuja ohranjanja tehnične dediščine.

Zbrane je s kratkim nagovorom pozdravil tudi nakelski župan Marko Mravlja, ki je nato še sam prisedel v enega od starodobnih avtomobilov, tik pred štartom pa je vozila in voznike blagoslovil župnik Janez Zupanc. Pisana kolona je nato krenila na kar 75 kilometrov dolgo pot iz Naklega proti Kranju, Brdu, Šenčurju, Preddvoru in Tržiču, sredi popoldneva pa so se udeleženci vrnili na zaključno srečanje v Naklo.

Parado so letos popestrili tudi člani Konjeniškega društva Naklo, ki so pripravili zanimivo vlečenje traktorja. Svojevrstnega preizkusa moči se je na 40-metrski progi s 1240 kilogramov težkim traktorjem udeležilo osem močnih možakarjev, najhitrejši med njimi je bil domačin Janez Črnilec. Organizatorji pod vodstvom Zdravka Cankarja za prihodnje leto obetajo še več zanimivih tekmovanj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / ponedeljek, 27. junij 2016 / 14:03

Slikarska razstava na Domplanu

Kranj – V prostorih Domplana je do konca meseca na ogled slikarska razstava udeležencev likovnega tečaja Univerze za III. življenjsko obdobje Društva upokojencev Kranj. Razstavljajo Mija Naglič, Mi...

Objavljeno na isti dan


Avtomobilizem / torek, 20. maj 2008 / 07:00

Dizelsko rojstvo

Subarujev prvi dizelski bokserski motor v Legacyju in Outbacku.

Avtomobilizem / torek, 20. maj 2008 / 07:00

Avtomobilski salon spet prihodnje leto

Sekcija za osebna motorna vozila pri Trgovinski zbornici Slovenije bo prihodnje leto spet organizirala osrednji slovenski avtomobilski salon, ki naj bi bil prihodnje leto znova na sejmišču v Celju.

Mularija / torek, 20. maj 2008 / 07:00

Mladi recitatorji na OŠ Pirniče

Na OŠ Pirniče je minulo sredo potekal eden od treh predizborov mladih recitatorjev v sklopu projekta Župančičeva frulica, srečanja mladih pesnikov in recitatorjev, ki ga že 18 let pripravlja Zavo...

Mularija / torek, 20. maj 2008 / 07:00

Otroška peresa

V živalskem vrtu Ko smo prispeli, sem zagledal pava, kako se je našopiril. Šli smo naprej. Videli smo papige, kako so se drle. Lev je spal in levinja tudi. Slon se je...

Kultura / torek, 20. maj 2008 / 07:00

Kranjčani v Augsburgu

Te dni se v nemškem Augsburgu s svojimi deli predstavljajo štirje Kranjski slikarji.