Iz gostiln na občinski svet
Gostilniške govorice o možni privatizaciji Športnega društva Šenčur so na aprilski seji občinskega sveta Šenčur sprožile razpravo o lastništvu športnih objektov v občini.
Šenčur – V razpravi o športnih objektih v občini Šenčur na aprilski seji tamkajšnjega občinskega sveta se je razkrilo, da trenutno največji problem predstavlja športni park na Miljah, saj so balinišče, igrišče za odbojko na mivki in spremljevalni objekti na zemljišču, ki je v zasebni lasti. »Pogovori med predstavniki Športnega društva Milje Tela in novim lastnikom, ki je zemljišče od prejšnje lastnice prejel z darilno pogodbo, zato občina ni mogla pravočasno ukrepati in zemljišča sama kupiti, pogovori že potekajo. Gre za zelo občutljivo temo. Problem je že star, in ko bi se ga še dalo lepo rešiti, so bili v športnem društvu ali preveč naivni ali pa premalo aktivni, sedaj pa so v težavah,« je pojasnil župan Miro Kozelj.
Športni park v Šenčurju je delno v lasti občine, delno pa športnega društva, vendar se po županovih besedah že dogovarjajo, da bi tudi večino objektov, ki so trenutno v lasti društva, prenesli na občino. »Sicer občina ne more investirati v te objekte, ki so nekateri že potrebni obnove. S tem se bodo končala tudi ugibanja za šankom, kateri trgovec bo kaj kupil,« pravi župan. Na zahodni strani šenčurskega športnega parka je občina v zadnjih štirih letih pridobila tri zemljišča in jih dala v petleten brezplačni najem društvu. To je na novem zemljišču postavilo igrišči za odbojko na mivki in pokrito malonogometno igrišče, za kar so v ŠD najeli posojilo.
»Če bo prišlo do krize odplačevanja za šotor, nas skrbi, da lahko ta preide v tujo lastnino, zato od občine pričakujemo, da bedi nad lastnino. Razmerja znotraj društva pa nas ne zanimajo, to naj uredijo v društvu samem,« je dejal Janez Sušnik iz liste BOR, ki je poleg svetniških skupin SD in LDS sprožila razpravo o lastništvu športnih objektov. Župan je zavrnil vse pogostejše govorice, da bi ŠD Šenčur kadarkoli prejel nepovratna občinska sredstva za javno infrastrukturo in da je občina dala jamstvo za najem posojila ŠD. »Občina ni dala nobenega jamstva za kredit, sicer bi o njem moral odločiti občinski svet, ker zakon jamstva tretira enako kot najem posojila. V pogodbi za petleten brezplačni najem zemljišča pa je tudi določilo, da se ta takoj prekine, če bi prišlo do prenosa lastništva v ŠD Šenčur,« dodaja župan.