Skupina Dar mar je bila po avdicijskem nastopu v šovu talentov nadvse zadovoljna. (Foto: arhiv Pop tv)

Imajo dar in jim je mar

V zadnji oddaji šova talentov je nase posebej opozorila radovljiška skupina Dar mar, ki je na noge dvignila vso dvorano.

Skupina Dar mar je v zadnji oddaji šova Slovenija ima talent žirijo in občinstvo navdušila z rokovsko skladbo All Right Now. »Tako burnega in spontanega odziva nismo pričakovali. Prav presenečeni smo bili, ko se je po našem nastopu cela dvorana dvignila na noge in glasno ploskala. Tudi s komentarjem žirantov smo bili nadvse zadovoljni,« pravi Aleks Kolarič, vodja skupine, ki jo sestavljajo štirje mladi fantje iz okolice Radovljice. Aleks prihaja iz Mošenj, v skupini pa so še njegov brat David, njun bratranec Juš Kolarič s Črnivca in Mitja Vidic z Lancovega. V šovu talentov je z njimi nastopila še spremljevalna pevka, Radovljičanka Neža Dežman.

Začetki skupine segajo v leto 2007, sedanja zasedba pa skupaj nastopa tri leta. Člani najraje preigravajo stare rokerske komade svetovnih glasbenih legend, ex-yugo rock in tudi slovenski pop rock. Avtorskih skladb še nimajo, jih pa načrtujejo. Za njimi je že nekaj nastopov, največkrat so nastopili kot predskupina uveljavljenih glasbenikih izvajalcev.

Od šova talentov pričakujejo predvsem večjo prepoznavnost. »Močno upamo, da nas bo Slovenija opazila, prav tako pa tudi ljudje iz šovbiznisa. Naši cilji so trenutno skromni, a se bomo potrudili, da ogrejemo srca Slovenk in Slovencev ter se uvrstimo v nadaljnje tekmovanje. Na našem repertoarju je kar nekaj pesmi, ki bi bile primerne za morebitni polfinalni nastop,« pravi Aleks in dodaja, da bodo ne glede na razplet šova še vedno vsak teden igrali v njihovi kleti ter upali na čim več nastopov in preboj na glasbeno sceno. »Saj smo vendarle Dar mar, skupina, ki ima dar in ji je mar,« je še dejal.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / / 13:43

Komunalni prispevek jim ne da miru

Občinski svet v Škofji Loki na junijski seji še ni obravnaval predloga odloka o komunalnem opremljanju občine, kljub temu pa se je seje udeležilo precejšnje število občanov, ki jih skrbi, kolikšen kom...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:48

Kmetje se morajo povezovati

Domača, lokalno pridelana hrana postaja znova vedno bolj pomembna, zato se kmetje zavedajo, da so izmenjave znanj in izkušenj ter sodelovanje bistvenega pomena, saj je pot do potrošnikov brez tega zel...

Medvode / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:46

Zbiljski gaj bo dobil lepšo podobo

Občina Medvode je postala lastnica vseh cest in vaškega trga znotraj naselja Zbiljski gaj.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:44

Za manjše število svetilk

Na zboru krajanov v Poljanah so minuli torek odločali o postavitvi javne razsvetljave na območju Predmosta in Hotovlje ter asfaltiranju poti za Soro za namene kolesarske povezave po Poljanski dolini.

Radovljica / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:43

Občine predstavile svoje delo

Občina Radovljica je v sredo v okviru pobude Dan odprtih vrat slovenskih občin predstavila kineziološke obravnave v novem prizidku zdravstvenega doma.

Bohinj / ponedeljek, 17. februar 2020 / 17:42

Do uradov tudi z dvigalom

Bohinjska Bistrica – Pot do bohinjske občinske uprave je po novem enostavnejša tudi za gibalno ovirane oseb. Do prostorov v občinski stavbi: Krajevnega urada Upravne enote Radovljica, Policijske p...