Selektor naše veslaške reprezentance Miloš Janša je s prvimi testiranji reprezentantov zadovoljen, čeprav bo resnično pripravljenost lahko ocenil šele po prvih tekmah.

Najboljši veslači na prvo tekmo

Ta konec tedna bodo slovenski veslači nastopili na tradicionalni mednarodni regati v Zagrebu, tradicionalna prvomajska regata pa bo 23. in 24. aprila na Bledu.

Bled – Naši veslači, kandidati za člansko A-reprezentanco, bodo po dolgotrajnih pripravah, ki so vključevale trening na simulatorjih veslanja in trening veslanja na morju v Skradinu, ta konec tedna prvič nastopili na tekmovanju, saj se bodo udeležili močne regate Croatia Open v Zagrebu.

Veslači v mlajših kategorijah so sicer tekmovali že minuli konec tedna na tekmi za pokal Luke Kopra v Ankaranu, drugi pa so bili na skupnih pripravah na Bledu, kjer so v soboto testirali pripravljenost v enojcih in dvojcih, v nedeljo pa že v prvih kombinacijah v dvojnih dvojcih in četvercu.

»Zadnje testiranje je bilo delno usmerjeno v sestavo posadk, ki naj bi jih imeli v Zagrebu. V soboto, ko so se tekmovalci merili v skifih, so bili razdeljeni po skupinah, tako da neposrednega dvoboja med Čopom in Špikom ni bilo, po rezultatih je bil Špik malo hitrejši. Sledila je skupina: Janez Zupan, Jan Špik, Tomaž Pirih, Aleš Zupan, Matej Rojec, Gašper Fitravec. Drugi so zaostajali. V nedeljo je prednjačil dvojni dvojec Čop-Fistravec, Luka Špik v skifu, med dvojnimi dvojci pa še čoln bratov Pirih in mlajših članov Mateja Rojca in Aleša Zupana. V tem trenutku zaradi tipa treninga, ki je bil zelo dolg, ne morem natančno oceniti, kakšen je končni domet, ampak mislim, da je kar v redu,« je med drugim povedal selektor in trener blejskih veslačev Miloš Janša in dodal, da bo posadke za prvo tekmo svetovnega pokala v Münchnu določil šele po prvomajski regati na Bledu in regati v Essnu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / torek, 26. junij 2012 / 07:00

Ekološko pridelana živila jim bolj teknejo

V javnih ustanovah bodo morali do konca prihodnjega leta v skladu z uredbo o zelenem javnem naročanju med drugim zagotoviti vsaj petodstoten delež ekološko pridelanih živil, po prehodnem obdobju pa na...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:48

Kmetje se morajo povezovati

Domača, lokalno pridelana hrana postaja znova vedno bolj pomembna, zato se kmetje zavedajo, da so izmenjave znanj in izkušenj ter sodelovanje bistvenega pomena, saj je pot do potrošnikov brez tega zel...

Medvode / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:46

Zbiljski gaj bo dobil lepšo podobo

Občina Medvode je postala lastnica vseh cest in vaškega trga znotraj naselja Zbiljski gaj.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:44

Za manjše število svetilk

Na zboru krajanov v Poljanah so minuli torek odločali o postavitvi javne razsvetljave na območju Predmosta in Hotovlje ter asfaltiranju poti za Soro za namene kolesarske povezave po Poljanski dolini.

Radovljica / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:43

Občine predstavile svoje delo

Občina Radovljica je v sredo v okviru pobude Dan odprtih vrat slovenskih občin predstavila kineziološke obravnave v novem prizidku zdravstvenega doma.

Bohinj / ponedeljek, 17. februar 2020 / 17:42

Do uradov tudi z dvigalom

Bohinjska Bistrica – Pot do bohinjske občinske uprave je po novem enostavnejša tudi za gibalno ovirane oseb. Do prostorov v občinski stavbi: Krajevnega urada Upravne enote Radovljica, Policijske p...