Člani Save v novih dresih in z novim trenerjem Matejem Staretom (levo), desno od njega so Nik Burjek, Jure Bitenc, Vladimir Kerkez, Tim Mikelj, Domen Kalan, Luka Mezgec, Aljaž Božovič, Anže Povšič, Gašper Švab, Mark Džamastagič, Jure Zrimšek in Nejc Bešter. (Foto: Tina Dokl)

Uspešen uvod Savčanov

Trener članske kolesarske ekipe Save je prvo sezono Matej Stare. Z uvodnimi dirkami je zadovoljen, glavna cilja sezone pa bosta kranjska dirka in dirka Po Sloveniji.

Kranj – Kolesarji članske ekipe Save so letošnjo sezono začeli prej kot ponavadi. Že januarja so bili na dirki po Kalabriji. »Neobremenjeno smo želeli nastopiti na prvi dirki, da se navadimo drug na drugega,« je odločitev pojasnil Matej Stare, novi trener, ki je bil v kranjski ekipi še v lanski sezoni tekmovalec. V novi vlogi se je hitro znašel, pri planiranju treningov in testiranjih pa sodeluje z Miranom Kavašem, ki je člane Save treniral pred tem. »Prednost je, ker imam še vedno občutek, kako se fantje počutijo na kolesu,« je dejal mladi trener.

Vodi ekipo dvanajstih kolesarjev, od tega jih je deset registriranih v kontinentalni ekipi. Poleg Stareta v njej ni več Uroša Šilarja, ki v Savi trenira dečke, v Adrio pa se je vrnil Blaž Furdi. »Priložnost so dobili tudi mlajši tekmovalci. Iz mladinskih vrst so prišli Nejc Bešter, Tim Mikelj in Aljaž Božovič. Vrnil se je Jure Bitenc. Novo ime je Luka Mezgec, ki z Gašperjem Švabom, Vladimirjem Kerkezom, Juretom Zrimškom in Nikom Burjekom tvori steber ekipe. Zastavili smo kar dobro in upam, da bomo tako nadaljevali,« je dejal Stare, o glavnih ciljih pa dodal: »Zmaga na kranjski dirki, uvrstitev enega med pet na dirki Po Sloveniji, kjer si želimo tudi etapne zmage, ter seveda čim boljši nastopi na državnem prvenstvu. Naš cilj je imeti vsaj dva kolesarja v reprezentanci do 23 let. Mikelj in Bešter sta že v njej in aprila ju čakajo tri dirke za pokal narodov.«

V letošnji sezoni so že dosegli eno zmago. Mezgec je dobil etapo na Istrski pomladi, poleg tega je Zrimšek osvojil majico za gorske cilje, tretji pa je bil v Poreču. »Ti rezultati so potrditev, da smo v pripravljalnem obdobju delali dobro in da je v ekipi vse tako, kot mora biti,« je še dejal Stare. Savčane, ki letos vozijo na kolesih Bianchi, do največjih domačih dirk v sezoni čakajo še dirke Banja Luka-Beograd, kriterij v Šenčurju, Črna gora in Rhone-Alpes v Franciji, če omenimo le najpomembnejše. V koledarju za letošnjo sezono pa imajo skupaj okrog šestdeset dirk.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / torek, 26. junij 2018 / 06:57

Petice jim je podelil še župan

Šenčur – Dvaindvajset učenk in učencev Osnovne šole Šenčur je vseh devet let dobivalo najboljše ocene in si s tem ob koncu osnovnega šolanja pridobilo priznanja. Prejšnji teden jih je sprejel in ji...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / ponedeljek, 11. november 2019 / 19:17

Skrbimo za zdravje – umivajmo si roke!

Nujno je, da si temeljito umijemo roke po uporabi stranišča, pred jedjo, po kihanju, kašljanju, brisanju nosu.

Kamnik / ponedeljek, 11. november 2019 / 19:12

Gradnja parkirišča P+R Kamnik

Kamnik bo do konca leta dobil prvo parkirišče P+R, ki ga občina ureja ob končnem železniškem postajališču Kamnik Graben.

Gorenjska / ponedeljek, 11. november 2019 / 19:12

Lažje do izbire poklica

Kranj – Številna slovenska podjetja bodo 28. novembra ob 16.30 že četrto leto zapored odprla svoja vrata ter učencem, dijakom, študentom in iskalcem zaposlitve predstavila svoje delo in poklice, ki...

Železniki / ponedeljek, 11. november 2019 / 19:11

Za brežini zmanjkalo denarja

Zaradi dodatnih del in pomanjkanja državnega denarja se bo sanacija dveh brežin ob regionalni cesti v zgornjem delu Selške doline zavlekla v naslednje leto.

Domžale / ponedeljek, 11. november 2019 / 19:09

Za novi jedilnici dobra dva milijona evrov

Občina Domžale bo v prihodnjih dveh letih povečala jedilnici in posodobila kuhinji na osnovnih šolah Domžale in Rodica.