Janez Usenik, Ota Roš in Matjaž Tanko (z leve)

Televizijci v dobrodelnem muzikalu

Muzikal Mož iz Manče, ki je po vsem svetu dosegel izjemen uspeh in velja za nepozabno klasiko, bo konec meseca na odrskih deskah mengeškega Špas teatra zasijal v svojstveni luči.

V spektakularnem broadwayskem muzikalu po nesmrtni zgodbi Cervantesovega Don Kihota bodo namreč z veliko volje in ljubezni do igre nastopili novinarji in voditelji Pop tv in Kanala A. Dobrodelno predstavo, katere izkupiček bodo namenili nakupu opreme za Pediatrično kliniko, bodo premierno uprizorili v sredo, 23. marca, ob 20. uri, predvidenih pa je še sedem ponovitev, v katerih bodo televizijci pokazali svoje igralske, pevske in plesne sposobnosti.

 

Idejni vodja projekta je Janez Usenik, novinar 24ur in stand up komik, ki je odraščal z gledališčem. »Pred leti, ko sem se srečal s to igro, me je zabavna in hkrati ganljiva zgodba o Don Kihotu, kot jo je priredil Wasserman, popolnoma prevzela in začel sem sanjati o tem, kako bi zvenela v slovenščini. Malo kasneje sem ugotovil, da v redakciji 24ur in naši medijski hiši še zdaleč nisem edini zaljubljenec v gledališče, zato sem kolege povprašal, ali bi pripravili muzikal. In k sreči so bili dovolj nori, da so takoj rekli 'da'. Tega smo se lotili tudi zato, ker nismo le sodelavci, ampak tudi prijatelji. Nato je projekt zrasel tako, kot si sam niti pomisliti nisem upal,« pravi Usenik, ki upa na čim boljši odziv gledalcev in s tem čim večji izkupiček za Pediatrično kliniko. Zgodba Mož iz Manče mu je všeč tudi zaradi same sporočilnosti, saj govori o tem, zakaj se splača v ciničnih časih še vedno verjeti v ideale. »'Največja norost je, če vidiš svet, kakršen je, ne pa takšnega, kot bi moral biti.' To je citat iz predstave. Ali lahko danes, ko gledamo svet okoli sebe, sploh sporočimo kaj bolj primernega?« se sprašuje Usenik.

 

Dirigent na robu solza

Predstava je nastala v koprodukciji s Špas teatrom, režiral pa jo je Marko Plantan, poklicni igralec, ki pa se je že izkazal v nekaj režijskih projektov. Priprave potekajo že kar nekaj mesecev. »Zdi se že cela večnost. A v gledališču je pač tako, da se pred premiero tudi večnost zdi prekratka,« pristavi Usenik, ki se bo poizkusil v glavni vlogi Cervantesa in Don Kihota. Igralskih izkušenj mu ne manjka, kakšne pa so njegove pevske in plesne sposobnosti? »Pel sem na odru že, vendar kar nekaj časa nazaj. V Šentjakobskem gledališču sem se poizkusil v majhni opereti Randes Vous. Takrat sem bil zelo dobro 'natreniran', a od takrat so minila leta. Sam sebe težko ocenim. Na mnogih vajah so z mano zadovoljni, zgodilo pa se je tudi, da je bil dirigent med mojim petjem na robu solza. Pa ne od ganjenosti. Toda pridno vadim, da bom lahko dal vse od sebe. Plešem pa v tej vlogi ne, nikar se ne bojte,« je odvrnil v smehu.

 

Ota je od nekdaj rada pela

Kot omenjeno, v predstavi nastopajo številni obrazi Pop tv in Kanala A, Usenik pa ob tem doda, da so ga prav vsi presenetili z igralskimi, pevskimi oz. plesnimi sposobnostmi: »Vsak je pokazal več, kot bi pričakoval od njega. Predvsem zato, ker so vsi predani in so pripravljeni trdo delati.« Pop in-ovka Ota Roš, ki se bo gledalcem predstavila v vlogi prostitutke, pove, da ob ponudbi za sodelovanje v muzikalu ni prav nič oklevala: »Res pa je, da smo se na začetku pogovarjali o predstavi za prijatelje in sodelavce, potem pa je vse skupaj preraslo v večji projekt ... Vendar mi ni žal. Ekipa je super, ljubim glasbo in gledališče, zgodba mi je všeč in rada imam muzikale.«

 

Ota je na odrskih deskah nazadnje stala v gimnazijskih letih, precej bogatejše pa so njene pevske izkušnje. Pela je od nekdaj rada, med drugim vdekliški vokalni zasedbi Metulj, pevskem zboru Veter, otroško-mladinskem zboru ljubljanske operne hiše, dobri dve leti je operno solo petje študirala pri profesorju Marcusu Bajuku. »Pred nekaj leti sem imela zaradi vozličev na glasilkah operacijo in od takrat naprej nisem več prepevala. Prav zato me je tega dela predstave najbolj strah, saj imam nekaj zelo zahtevnih songov. Smo pa vendarle amaterji in upam, da bodo gledalci pogledali skozi prste, tako pri petju kot pri igri, čeprav naj bi bile ženske že po naravi dobre igralke, kajne?« je dejala v smehu.

 

Tanko vesel, da ne bo plesal

Voditelj oddaje 24 ur Matjaž Tanko bo nastopil v dvojni vlogi - kot Šef, nesporni vodja jetnikov v zaporu, in plahi gostilničar. Gledališče mu ni tuje. »Kot študent sem se poskusil v Pionirskem domu, študentskem gledališču pri gospe Dragi Ahačič,« nam je zaupal. V muzikalu doslej še ni nastopal, mu pa, kot pravi, predstavlja velik izziv: »Sicer pa imam le en kratek song. Še sreča, da mi ni treba plesati, tu sem povsem lesen. Plesal sem enkrat na maturi, še enkrat na poroki in - konec.«

Poleg že omenjenih bodo v predstavi nastopili še snemalec Gregor Godler kot glavni negativec Vojvoda, Tina Kic (tržnica, v prostem času pevka) kot Antonija Kihana, Katarina Keček (novinarka oddaje Preverjeno) kot Kihanina gospodinja, Nejc Simšič (novinar Pop In-a) kot brivec, Blaž Jarc in Jan Golja (novinarja Sveta na Kanalu A) kot mulovodca Pedro in Anselmo ter Mateja Ropoša (novinarka Pop In-a) kot mavrska deklica. Poleg tega bosta pri dobrodelni predstavi kot 'zunanja sodelavca' sodelovala še komičarka Martina Ipša kot Sančo Pansa in Gregor Usenik kot modri pater Perez. Spremljal jih bo Orkester Slovenske vojske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / torek, 26. junij 2018 / 08:36

Od danes občasne popolne zapore v Kamniku

Kamnik – Zaradi sanacije pobočja Starega gradu v Kamniku poteka občasna popolna zapora obvoznice, in sicer vsak dan od pete do šeste ure, od devete do desete ure, med 12. in 13. uro ter od 18.30 do...

Objavljeno na isti dan


Domžale / torek, 14. avgust 2018 / 10:52

Odpadke že začeli odstranjevati

V Publikusu so našli rešitev za okoli sedemsto bal odpadkov, ki jih morajo po sklepu inšpekcije odstraniti s svojega zemljišča v Študi.

Razvedrilo / torek, 14. avgust 2018 / 10:42

Amerika v Zbiljah

Ob Zbiljskem jezeru sta prvič istočasno potekala dva največja ameriško obarvana dogodka v Sloveniji, Bohinjci pa so na letošnji Kresni noči pripravili pravi spektakel.

Nasveti / torek, 14. avgust 2018 / 10:40

Bled

Na Bledu in tudi v drugih slovenskih letoviških krajih je ta hip vse polno ljudi. Tujcev, ki prinašajo dragoceni zaslužek, domačinov, ki se ohladijo za kakšen dan ali dva, morda le za popoldan ali...

Mularija / torek, 14. avgust 2018 / 10:39

Živ žav na Visokem

V organizaciji Kulturno-umetniškega društva (KUD) Valentin Kokalj Visoko je prejšnji teden potekal že deseti Živ žav za otroke. Pod krošnjami dreves za Domom krajanov na Visokem so ustvarjali, se igra...

Kronika / torek, 14. avgust 2018 / 10:33

Precej voznikov prehitrih

Kranj – Gorenjski prometni policisti so minuli teden vsak na svojem območju izvajali meritve hitrosti vožnje. Nadzor so izvajali zlasti na varnostno bolj problematičnih točkah ter ugotovili, da je...