Simbolno dramo Slepci uprizarjajo izključno slepi igralci. (Foto: Anka Bulovec)

Gledališče slepih je spet oživelo

Breznica - Gledališče slepih in slabovidnih Nasmeh, ki sodi pod okrilje Kulturnega društva dr. France Prešeren Žirovnica Breznica, se po desetletnem premoru vrača na gledališke odre s simbolno dramo Slepci belgijskega avtorja Mauricea Meaterlincha. Predstavo so igralci premierno uprizorili minulo soboto v kulturni dvorani na Breznici in jo dan kasneje še enkrat ponovili. »Dvorano smo obakrat napolnili. Vzdušje med igralci in predvsem med gledalci je bilo fantastično. Ob dolgem aplavzu in številnih čestitkah smo se počutili super. Bilo je nepozabno,« je bila zadovoljna režiserka Mateja Mlačnik. Predstava je edinstvena ne le v slovenskem, pač pa tudi v svetovnem prostoru, saj je ena od redkih uprizoritev, v kateri igrajo izključno slepi igralci. Zasedba osmih igralcev, ki prihajajo iz vse Slovenije, namerava nastopiti tudi na mednarodnem festivalu gledališč za slepe in slabovidne v Zagrebu.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / nedelja, 26. junij 2022 / 19:15

V spomin: Franc Benedik (1944–2022)

Življenje je nepredvidljivo in nam marsikdaj prinaša tisto, česar ne bi nikoli pričakovali. Tudi Francetovega odhoda nismo – v teh junijskih dneh, ko je narava vse odela v zelenje, ko zori...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Razglasili najboljše plesalce

Plesna zveza Slovenije je minuli teden v Festivalni dvorani v Ljubljani podelila nagrade in razglasila najboljše plesalce za leto 2010.

Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Sproščeno in brez balasta

V nedeljo se bo deset glasbenih izvajalcev potegovalo za nastop na letošnji Evroviziji v nemškem Düsseldorfu.

Prosti čas / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Včasih je luštno b´lo

Najprej smo v petek obiskali dobrodelni koncert na Kokrici, potem smo se ustavili na Stavrosovem nastopu, v soboto pa obiskali še Košnikovo gostilno in prisluhnili Gašperjem s prijatelji v Preddvoru.

Zanimivosti / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Dnevom narodnih noš mednarodni status

Kamnik - Dnevi narodnih noš in oblačilne dediščine, ki so jih lani jeseni v Kamniku organizirali že štiridesetič, so pridobili status mednarodnega folklornega festivala. Tako so...

Nasveti / petek, 25. februar 2011 / 07:00

Je bila res na jedilniku Aleksandra Velikega?

Kakšna jed? Katera jed? Če bi se odpravili s karavano na Svilno cesto, bi to trdili marsikje v Uzbekistanu, v Samarkandu, v Buhari in še kje, kjer radi pripravljajo plov, turško pilav....