Mitja Mertelj, eden od dveh kranjskogorskih taksistov: "Med našimi potniki prevladujejo tujci, teh je kar osemdeset do devetdeset odstotkov, najpogostejše vožnje pa so na letališča, približno polovica na Brnik, preostalo pa v Celovec, Trst, Benetke ..."

Red med taksisti

Taksisti, ki bodo želeli opravljati prevoze v občini Kranjska Gora, bodo morali pridobiti dovoljenje in plačati sto evrov nadomestila letno.

Kranjska Gora – V kranjskogorski občini prevoze z avto taksiji opravljata dva taksista, domačina, ki imata tudi dovoljenje za uporabo postajališč za avto taksije. Večino dni v letu njuna ponudba povsem zadošča, drugače pa je v času velikih prireditev, zlasti poletov v Planici, ko mnogi obiskovalci potrebujejo prevoz s taksijem, denimo od Kranjske do Planice, do železniške postaje na Jesenicah, do letališča ... To so v zadnjih dveh letih ugotovili taksisti od drugod, zlasti iz Ljubljane, in lani v času planiških poletov jih je v Kranjsko Goro prišlo med dvajset in trideset. Ker pa v občini tega področja doslej niso imeli natančno urejenega z odlokom (taksisti od drugod so storitve opravljali na osnovi licenc), je prihajalo do številnih težav. Stanje je bilo kaotično, pravijo domačini, saj so taksisti od drugod skoraj povsem zablokirali cesto, prihajalo pa je tudi do medsebojnih sporov in malodane fizičnih obračunavanj. Kot smo izvedeli, se je dogajalo, da so opite goste iz lokalov do nekaj deset metrov oddaljenih hotelov vozili povsem naokrog in jim računali tudi po petdeset evrov. Za prevoz do Planice so računali tudi po šestdeset evrov, medtem ko je bila cena enega od domačih taksistov dvajset evrov. Eden od občinskih svetnikov je stanje poimenoval kar »Texas«. Da se to ne bi več dogajalo, so na Občini Kranjska Gora pripravili odlok o prevozih z avto taksiji in občinski svetniki so ga na seji v začetku meseca sprejeli v prvi obravnavi. Po predlogu odloka bodo morali taksisti, ki bodo želeli opravljati prevoze v občini, pridobiti dovoljenje in plačati sto evrov nadomestila letno. V skladu z odlokom bo Občina Kranjska Gora natančno določila postajališča in jih označila ter vzdrževala. S sprejemom odloka se strinja domači taksist Mitja Mertelj iz podjetja Taxi Pehta iz Podkorena. »Odlok je vsekakor potreben in nujen. Upam le, da bodo redarji in inšpektorji iz Medobčinskega inšpektorata in redarstva tudi skrbeli za njegovo izvajanje in nadzor, vsaj v času prireditev v Planici,« je dejal Mertelj. Kazen za kršitelje odloka bo 1400 evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / četrtek, 2. februar 2017 / 12:55

Na sani, smuči, drsalke ...

... ali pa na sprehod po lepi naravi, kadar nas na Jezersko zvabi sonce iz meglene doline. Vse to so v nedeljo na Jezerskem iskali tudi naši naključni sogovorniki....

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / četrtek, 13. marec 2014 / 22:03

Občina Škofja Loka dobila Zlati kamen

Dobitnica letošnjega priznanja Zlati kamen za razvojno najprodornejšo slovensko občino je občina Škofja Loka.

Radovljica / četrtek, 13. marec 2014 / 13:39

Sočutje in pomoč zasvojencem

Pomagajmo človeku, ki pada, in ponudimo mu roko, da bo vstal, je sporočilo sobotnega romanja alkoholikov in drugih zasvojencev ter njihovih svojcev na Brezje.

Škofja Loka / četrtek, 13. marec 2014 / 13:38

Le povezani do denarja

Župani slovenskih zgodovinskih mest so se z evroposlanko Mojco Kleva Kekuš pogovarjali o možnostih pridobivanja nepovratnih evropskih sredstev neposredno v Bruslju.

Kranjska Gora / četrtek, 13. marec 2014 / 13:38

Pasulj namesto rož

Na Dovjem še vedno ohranjajo posebno tradicijo praznovanja dneva žena. Že trideset let na 8. marec v kotlu sredi vasi skuhajo velik kotel pasulja; fantje ga pridejo iskat s kanglicami, da gospodinjam...

Jesenice / četrtek, 13. marec 2014 / 13:36

Razvajali so jih v mestu

V sedmih slovenskih krajih, med njimi tudi v Kranju, na Jesenicah in v Naklem, v akciji Razvajaj se v mestu na poseben način razvajali ženske.