Anže je ponosen na medaljo in pokal, ki ju je dobil za naslov državnega prvaka.

Rad bi bil velemojster

Anže Žnidarič iz Stražišča je postal osnovnošolski državni prvak v pospešenem šahu.

Dvanajstletni Anže Žnidarič, ki je januarja osvojil naslov osnovnošolskega prvaka pri fantih do 12 let, je z belimi in črnimi figurami »zastrupljen« že od prvih šolskih korakov. Za igro sta ga navdušili babica in mama, a jima že kmalu njegovemu talentu ni več uspelo slediti.

»Šah sem začel igrati doma in kmalu sem se priključil šahovskemu krožku z mentorjem Tomažem Rogljem. Ko sem v svoji kategoriji zmagal na prvem gorenjskem turnirju, sem začel aktivno igrati,« pove Anže, ki je zelo ponosen na medaljo in pokal za naslov državnega prvaka.

Anže je član kranjskega šahovskega kluba Tomo Zupan in obiskuje tretji letnik srednje šahovske šole v Ljubljani. Ob redni šoli in treningih nogometa so dnevi kar naporni, saj je šah na sporedu štirikrat na teden. Poleg tega ima osnovnošolec vsak konec tedna kakšen turnir.

»Tudi v dolgih partijah se bom poskušal uvrstiti med prve tri, da se bom lahko uvrstil na svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Mariboru. Ko bom starejši, pa bi rad dosegel naslov velemojstra,« razkriva dvanajstletnik, ki je tudi član mladinske reprezentance, in na črno-belem polju zagotovo še ni rekel zadnje besede.

Anže se je udeležil tudi nekaj turnirjev za evropsko prvenstvo in tudi tam dosegel lepe uspehe. Poleg igranja mora Anže študirati tudi literaturo, logika, ki jo povzema iz šaha, pa mu koristi tudi pri matematiki v šoli, ki jo obvladuje z odlično oceno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Zaključena prva faza prenove vzletno-pristajalne steze

Brnik - Kot so sporočili iz Aerodroma Ljubljana, ki upravlja letališče Jožeta Pučnika, je od ponedeljska od 6. ure zjutraj spet v uporabi vseh 3300 metrov vzletno-pristajalne ste...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / / 07:00

Ste se kdaj vprašali, kako bi bilo, če bi imeli lastno podjetje?

»Če bi se po vseh letih moral odločiti za eno samo vrlino, bi izbral sposobnost določanja prioritet. Kot podjetnik si vsak dan in vsako uro zasut z enormno količino informacij, ki te lahko...

Kranjska Gora / / 23:55

Začeli so asfaltirati cesto

V zgornjem delu ceste v dolino Vrata so sredi prejšnjega tedna že začeli asfaltirati odsek v dolžini okrog tri kilometre.

Kranjska Gora / / 23:55

Proračun je kar zajeten

Kranjskogorski občinski svetniki so na novembrski seji v prvem branju sprejeli proračun Občine Kranjska Gora za prihodnje leto.

Razvedrilo / / 23:52

Kulinarični november

Ljubljana je gostila Evropski simpozij hrane, istočasno pa so v okviru festivala November Gourmet Ljubljana v duetih kuhali znani kuharji. Redkim je uspela izvedba načrtovane martinove pojedine.

Gospodarstvo / / 23:47

Predelujejo mleko z domače in okoliških kmetij

Na kmetiji pr' Kuharju na Olševku, kjer gospodari družina Podjed, se že dvajset let ukvarjajo s predelavo mleka v mlečne izdelke. V petnajst različnih vrst izdelkov predelujejo mleko z domače in okoli...