Katja Višnar pozimi največ trenira na Norveškem. Njen drugi dom je olimpijski Lilehamer. Trenutno pa se na nadaljevanje sezone pripravlja na Pokljuki.

Pozimi je največ na Norveškem

Smučarska tekačica Katja Višnar se je po enem mesecu vrnila domov na Bled. Na nadaljevanje sezone se pripravlja na Pokljuki.

Bled – »Ta tekma mi je dala ogromno, saj sem si že dolgo želela dobrega rezultata v klasiki, v moji močnejši in ljubši tehniki. Glede na močno konkurenco, ima šesto mesto še večjo težo,« je smučarska tekačica Katja Višnar pokomentirala uspeh kariere, ki ga je pretekli konec tedna dosegla s šestim mestom sprinta v klasični tehniki v Otepääju v Estoniji. S tem je izenačila svoj najboljši rezultat na tekmah svetovnega pokala. Šesta je bila tudi lani v sprintu v Ribinsku v Rusiji. »Družinski« uspeh je v Estoniji z drugim mestom dopolnil njen fant, Norvežan Ola Vigen Hattestad, ki ji pomaga z marsikaterim koristnim nasvetom. »Prek velikega ekrana na tekmah spremlja moje nastope in jaz njegove. Vedno mi potem svetuje, kaj bi morala narediti drugače. Tudi v Estoniji je bilo nekaj taktičnih napak,« je pojasnila članica TSK OGP Grad Bled.

Iz Estonije je tokrat odšla domov na Bled in ne na Norveško, v olimpijski Lilehamer, kjer pozimi največ trenira. »Domov sem prišla po enem mesecu. V začetku naslednjega tedna potujemo v Ribinsk na naslednje tekme svetovnega pokala, do takrat pa bom trenirala na Pokljuki. V nedeljo bom nastopila še na tekmi slovenskega pokala,« pravi Blejka, ki je že včeraj trenirala na polno. »Svetovno prvenstvo je blizu in želim obdržati formo, ki jo imam,« je s pogledom usmerjena v Oslo, kjer se bo čez slab mesec začelo nordijsko svetovno prvenstvo. Še prej bo v Ribinsku prihodnji konec tedna nastopila v sprintu in najverjetneje tudi v štafeti, v načrtu pa ima tudi sprint v Drammnu na Norveškem le nekaj dni pred prvenstvom.

»Po Rusiji bom verjetno za kakšen dan še prišla domov, potem pa čim prej na Norveško. Na svetovnem prvenstvu bo sprint v prosti tehniki, kar pa ne spreminja mojih ciljev. Moja želja je finale in upam, da bo to moj srečen dan. Želim si nastopiti tudi v ekipnem sprintu, ki bo v klasični tehniki. Rada bi tekla s Petro (Majdič, op. p), a o tem bo odločal strokovni štab. Tu je potem tudi štafeta,« je za konec še nekaj besed o prvenstvu dodala 26-letna Višnarjeva, ki bo v Oslu poleg Majdičeve in Vesne Fabjan v sprintu močan slovenski adut za najvišja mesta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 4. julij 2016 / 10:45

Kolesarki izsilil prednost

Škofja Loka – V Škofji Loki so policisti v sredo obravnavali prometno nesrečo, v kateri sta bila udeležena voznik tovornega avtomobila in kolesarka. Do nesreče, v kateri se je kolesarka lažje poško...

Objavljeno na isti dan


Splošno / četrtek, 27. november 2008 / 07:00

Pri sladkorni bolezni ubijajo zapleti

Svetovna zdravstvena organizacija sladkorno bolezen opredeljuje kot kompleksno kronično presnovno motnjo, za katero je značilna stalna povišana raven sladkorja (glukoze) v krvi.

Splošno / četrtek, 27. november 2008 / 07:00

Sladkorna bolezen tipa 2 - zboli lahko vsakdo

Dokler smo zdravi in od daleč opazujemo, kako zbolevajo naši znanci in prijatelji, si pogosto rečemo, da se nam "to" ne more zgoditi.

Zanimivosti / četrtek, 27. november 2008 / 07:00

Kranjski rovi praznično odeti

Kranjski cvetličarji in rokodelci so z razstavo kranjske rove spremenili v čarobni svet prazničnih aranžmajev.

Gospodarstvo / četrtek, 27. november 2008 / 07:00

Črn teden na borzi

Minuli teden je bil za imetnike delnic eden najbolj črnih v dosedanji zgodovini Ljubljanske borze.

Žirovnica / četrtek, 27. november 2008 / 07:00

Težav z vodo ne bo več

Nov vodohran nad Smokučem bo izboljšal preskrbo s pitno vodo v občini Žirovnica in odpravil težave s slabim pritiskom vode v višje ležečih predelih.