Katja Višnar pozimi največ trenira na Norveškem. Njen drugi dom je olimpijski Lilehamer. Trenutno pa se na nadaljevanje sezone pripravlja na Pokljuki.

Pozimi je največ na Norveškem

Smučarska tekačica Katja Višnar se je po enem mesecu vrnila domov na Bled. Na nadaljevanje sezone se pripravlja na Pokljuki.

Bled – »Ta tekma mi je dala ogromno, saj sem si že dolgo želela dobrega rezultata v klasiki, v moji močnejši in ljubši tehniki. Glede na močno konkurenco, ima šesto mesto še večjo težo,« je smučarska tekačica Katja Višnar pokomentirala uspeh kariere, ki ga je pretekli konec tedna dosegla s šestim mestom sprinta v klasični tehniki v Otepääju v Estoniji. S tem je izenačila svoj najboljši rezultat na tekmah svetovnega pokala. Šesta je bila tudi lani v sprintu v Ribinsku v Rusiji. »Družinski« uspeh je v Estoniji z drugim mestom dopolnil njen fant, Norvežan Ola Vigen Hattestad, ki ji pomaga z marsikaterim koristnim nasvetom. »Prek velikega ekrana na tekmah spremlja moje nastope in jaz njegove. Vedno mi potem svetuje, kaj bi morala narediti drugače. Tudi v Estoniji je bilo nekaj taktičnih napak,« je pojasnila članica TSK OGP Grad Bled.

Iz Estonije je tokrat odšla domov na Bled in ne na Norveško, v olimpijski Lilehamer, kjer pozimi največ trenira. »Domov sem prišla po enem mesecu. V začetku naslednjega tedna potujemo v Ribinsk na naslednje tekme svetovnega pokala, do takrat pa bom trenirala na Pokljuki. V nedeljo bom nastopila še na tekmi slovenskega pokala,« pravi Blejka, ki je že včeraj trenirala na polno. »Svetovno prvenstvo je blizu in želim obdržati formo, ki jo imam,« je s pogledom usmerjena v Oslo, kjer se bo čez slab mesec začelo nordijsko svetovno prvenstvo. Še prej bo v Ribinsku prihodnji konec tedna nastopila v sprintu in najverjetneje tudi v štafeti, v načrtu pa ima tudi sprint v Drammnu na Norveškem le nekaj dni pred prvenstvom.

»Po Rusiji bom verjetno za kakšen dan še prišla domov, potem pa čim prej na Norveško. Na svetovnem prvenstvu bo sprint v prosti tehniki, kar pa ne spreminja mojih ciljev. Moja želja je finale in upam, da bo to moj srečen dan. Želim si nastopiti tudi v ekipnem sprintu, ki bo v klasični tehniki. Rada bi tekla s Petro (Majdič, op. p), a o tem bo odločal strokovni štab. Tu je potem tudi štafeta,« je za konec še nekaj besed o prvenstvu dodala 26-letna Višnarjeva, ki bo v Oslu poleg Majdičeve in Vesne Fabjan v sprintu močan slovenski adut za najvišja mesta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / petek, 26. junij 2009 / 07:00

Pestro ob občinskem prazniku

V teh dneh se bodo v Železnikih zvrstile še zadnje prireditve ob občinskem prazniku.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:27

Umrl je alpinist Janez Svoljšak

Iz Planinske zveze Slovenije so sporočili, da je na odpravi v Pakistanu danes umrl vrhunski alpinist Janez Svoljšak iz Škofje Loke, član Alpinističnega odseka PD Kranj.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:20

Gorenjsko želijo bolj povezati

To je eden od načrtov Regionalne razvojne agencije Gorenjske – BSC Kranj, ki jo bo tudi v naslednjih štirih letih vodil dosedanji direktor Rok Šimenc.

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:19

Kmetijam državna zemljišča

V razpravi o spremembah kmetijske zemljiške politike je bilo največ pripomb na prednostni vrstni red pri nakupu kmetijskih zemljišč in na predlog, da bi velikim zakupnikom (podjetjem) postopno zmanjša...

GG Plus / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:19

Ciril se je že drugič upokojil

Ciril Šavs z Jezerskega je zadnji petek v juniju ob devetih zvečer še zadnjič zaklenil vrata tamkajšnjega zbirnega centra za odpadke in se dokončno upokojil. Delo na Remontu, kot Jezerjani imenujejo z...

Zanimivosti / ponedeljek, 15. julij 2019 / 21:18

Krvavška konjenica pod Storžič

Konjeniško društvo Krvavec Cerklje je na prvo julijsko soboto organiziralo tradicionalni, že dvaindvajseti Pohod krvavške konjenice. Udeležilo se je je 141 konjenikov, med njimi je bilo 42 žensk.