Na slovesnosti ob odprtju razstave slik Lojzeta Dežmana v Petrovčevi hiši

Lojze Dežman razstavlja v Cerkljah

Prejšnji torek so v galeriji Petrovčeve hiše v organizaciji Društva likovnikov Cerklje in občine Cerklje odprli samostojno slikarsko razstavo Lojzeta Dežmana z naslovom Kmečka arhitektura in zimska idila pod Krvavcem. Razstava bo na ogled do četrtka, 27. januarja, vsak dan od ponedeljka do petka od 9. do 16. ure. Kot je ob odprtju razstave dejala predsednica društva likovnikov Julka Horvat, so veseli, da se je tridesetim slikarjem pridružil tudi Lojze Dežman, saj njegova dela prikazujejo življenje na krvavškem pobočju, odkrivajo vasi in domačije, gore in ljudi. Umetnostna kritičarka Petra Vencelj je izpostavila predvsem Dežmanovo slikanje z oljem, ki ga v današnjih časih skoraj ni več, ker zahteva veliko časa in potrpljenja. Jože Logar je med drugim dejal, da Dežman slikarsko ustvarja že petdeset let in da je sodeloval na 25 skupinskih in 26 samostojnih razstavah doma in v tujini. Njegove slike krasijo domove skoraj v vseh državah Evrope pa tudi v Ameriki, Avstraliji in na Japonskem. S svojimi krajinami, posebej z arhitekturnimi pejsaži, se je uveljavil kot eden najvidnejših dokumentalistov ogrožene kulturne in naravne dediščine.

Odprtja razstave se je udeležilo več uglednih gostov, med njimi cerkljanski župan Franc Čebulj in šenčurski podžupan Ciril Kozjek. Lojze Dežman je dal občini pobudo, da bi v prihodnje v Cerkljah uredili tudi slikarski center.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Medvode / / 07:00

Medvoški svetniki na terenu

Medvoški svetniki so v slabem letu dni obiskali vse krajevne in vaške skupnosti v občini. Na obiskih v povprečju prisotna le tretjina svetnikov.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sobota, 12. december 2009 / 07:00

Drogo prodajal tudi doma

V sredo se je na kranjskem sodišču nadaljevalo sojenje 32-letnemu Milanu Trivundži in njegovi nekdanji ženi, 24-letni Maji Petrič.

Jesenice / sobota, 12. december 2009 / 07:00

Državni svet na Jesenicah

Državni svetniki so imeli 21. redno sejo na Jesenicah, v obnovljenem skladišču lesnega oglja Kolprn.

Bled / sobota, 12. december 2009 / 07:00

Južna obvoznica se spet odmika

Južno razbremenilno cesto na Bledu naj bi začeli graditi že letos jeseni, a se zdaj lahko zgodi, da se bo začetek gradnje pomaknil celo v leto 2012.

Prosti čas / sobota, 12. december 2009 / 07:00

Novoletni videomeh v Kamniku

To soboto, 12. decembra, ob 19. uri Boris Kopitar že devetnajstič vabi v Kamnik na prireditev Novoletni videomeh.

Humor / sobota, 12. december 2009 / 07:00

Zeleno, ki te ljubim zeleno

Resničnost ali nočna mora škofjeloškega župana. Do spoznanja, kaj je v resnici mučilo Igorja Drakslerja, boste prišli le, če boste prebrali spodnji zapis. Začnite s fotografijo, ki je dovolj zgovorna.