Peter Prevc (Foto: arhiv GG)

Prevc postavil rekord kranjske skakalnice

Kranj - Minuli konec tedna so skakalci v Kranju tekmovali za pokal Cockta. Prvo ime je bil član domačega SK Triglav Peter Prevc, ki je v nedeljo postavil nov rekord skakalnice. Poletel je kar 119 metrov. Njegovi reprezentančni kolegi pa so tekmovali na poletih v Harrachovu. Robert Kranjec, prav tako član Triglava, je osvojil četrto in šesto mesto, kar sta v letošnji zimi najboljši uvrstitvi slovenskih skakalcev. Izkazal se je tudi Tomaž Naglič, član SSK Alpina Žiri, ki je sploh prvič nastopil na tekmi v svetovnem pokalu. Osvojil je 23. in 26. mesto in s 181 metri, dosegel jih je v poskusni seriji, postavil osebni rekord. Svetovni pokal v smučarskih skokih se bo nadaljeval v Sapporu na Japonskem, kjer bodo poleg Kranjca nastopili še Jernej Damjan, Matic Kramaršič in Mitja Mežnar. Slednji so že v Sapporu, kjer so uspešno tekmovali na celinskem pokalu. Mežnar je dobil dve tekmi, Damjan pa eno.

Nasveti / četrtek, 3. julij 2008 / 07:00

Jedi za poletne dni

Krompirjeva juha s špageti Sestavine: pol kg krompirja, 3 dag špagetov, 2 dag moke za prežganje, 1 srednje velika čebula, 2 stroka česna, parmezan po okusu, sol, po...

Kronika / sreda, 10. december 2008 / 07:00