Garažno hišo končno odprli
Tik pred novim letom so vendarle dobili uporabno dovoljenje za novo garažno hišo pri Splošni bolnišnici Jesenice. Heliport pa še naprej ostaja zaprt.
Jesenice - Garažna hiša ob Splošni bolnišnici Jesenice je končno odprta. Tik pred novim letom je investitor, podjetje Avioprojekt Celje, vendarle prejel uporabno dovoljenje in odprl objekt, v katerem je na voljo 330, na zunanjih površinah pa še dodatnih 120 parkirnih mest. Že sama gradnja – zanjo je bolnišnica podelila koncesijo celjskemu podjetju Avioprojekt, ki bo tudi upravljalo objekt – se je močno zavlekla, nato pa se je zapletlo še s pridobitvijo uporabnega dovoljenja. Tega so tik pred koncem lanskega leta vendarle prejeli, potem ko so uredili še izvoz iz garažne hiše in križišče z regionalno cesto, Občina Jesenice pa je kot lastnica ta del zemljišča prenesla v javno dobro lokalnega pomena.
Po besedah direktorja Splošne bolnišnice Jesenice Igorja Horvata je nova garažna hiša namenjena parkiranju zaposlenih v bolnišnici, ti za mesečni najem parkirnega mesta plačujejo po 35 evrov, obiskovalcem bolnišnice, za najem parkirnih mest pa se zanimajo tudi okoliški stanovalci, ki ob blokih nimajo zagotovljenih dovolj parkirišč. Horvat je zadovoljen, da so z odprtjem garažne hiše naredili še en korak naprej k dokončni ureditvi parkiranja v tem delu mesta. V vmesnem obdobju, ko so garažno hišo še gradili, je večina zaposlenih iz bolnišnice lahko parkirala pri bližnjih trgovskih centrih Mercator in Merkur. V bodoče pa naj bi to ne bilo več možno, saj naj bi tudi pri obeh trgovinah postavili zapornice, tako da bo parkiranje možno le v času odpiralnega časa trgovin, je povedal Horvat.
Kljub odprtju garažne hiše pa heliport na strehi objekta še vedno ostaja zaprt in reševalni helikopterji še naprej pristajajo na začasni lokaciji v bližini bolnišnice. Težava je s požarnim sistemom na heliportu, ki je projektiran po milejših ameriških standardih, medtem ko urad za letalstvo za izdajo uporabnega dovoljenja zahteva ureditev sistema po evropskih standardih. Po besedah Igorja Horvata je za napako odgovoren projektant, po ocenah bo prilagoditev požarnega sistema stala okrog sto tisoč evrov, s projektantom se še pogajajo. Če dogovor ne bo uspel, pa bo potrebna tožba, je povedal Horvat.