Najboljša slovenska biatlonca lanske zime Klemen Bauer (levo) in Teja Gregorin sta medse vzela Jakova Faka. (Foto: Tina Dokl)

Ihanca si želita na zmagovalni oder

"Tudi letos smo na sezono dobro pripravljeni," zatrjujeta tudi Teja Gregorin in Klemen Bauer, naša najboljša biatlonca lanske zime.

V lanski sezoni sta bila v skupnem seštevku biatlonskega svetovnega pokala izmed Slovencev najvišje Teja Gregorin pri ženskah, bila je deseta, in Klemen Bauer pri moških, ki je sezono končal na dvajsetem mestu. Letos si ti uvrstitvi želita izboljšati, njuna želja pa so tudi prve stopničke na tekmah svetovnega pokala. Gregorinova, svetovna podprvakinja, je bila v svetovnem pokalu doslej najvišje na četrtem mestu, Bauer, četrti z letošnjih olimpijskih iger, pa sedmi.

Kako ocenjujeta vajino trenutno pripravljenost?

Teja: »Težko je delati primerjavo z lansko sezono. Vedno pravimo, da smo v dobri formi. Tako bomo rekli tudi letos. Smo v formi, ne vemo pa, kakšna je pripravljenost drugih. Upam, da smo letos mi boljši. Strelska forma mi še malce niha, a vseeno upam, da bo začetek sezone, kar se tega tiče, bistveno boljši kot lani.«

Klemen: »Pripravljalno obdobje je minilo brez poškodb, brez zdravstvenih težav. Poleg tega sem naredil še napredek v streljanju. Za mano je zelo uspešno pripravljalno obdobje. Glede na občutke, ki so zaenkrat še edino merilo, je forma na zelo zadovoljivi ravni, vsaj na takšni kot lani ta čas. Veselim se že začetka sezone. Konkurenca večinoma ostaja enaka. Prihaja nova generacija, v kateri sem tudi jaz. V poolimpijski sezoni bomo iskali svoje priložnosti.«

Kaj so pokazale analize lanske sezone? Kje je bilo največ rezerv?

Teja: »Morda je manjkala pika na i v tekaški formi. Strelsko sem po novem letu prišla kar v dobro formo, tekaško pa ni bilo vrhunca, da bi rekla, da sem pet, šest tekem tekla ekstremno dobro. Tukaj je rezerva in upam, da bo v novi sezoni ta forma prišla takrat, ko bo najbolj potrebno.«

Klemen: »Tek je bil skozi celo sezono konstanten, čemur v prejšnjih letih ni bilo tako. Na nekaterih tekmah se je dobremu teku pridružilo tudi dobro streljanje, ki pa ni bilo stabilno. Upam, da bom konstantnost letos dodal tudi v streljanju.«

Po sezoni bosta zadovoljna, če …?

Teja: »Cilj je seveda izboljšanje desetega mesta v skupnem seštevku svetovnega pokala, želim pa si tudi kakšnih stopničk.«

Klemen: »Zadovoljen bom, če bom dvignil odstotek zadetih strelov. To bi verjetno prineslo tudi izboljšanje uvrstitev, tako na posamičnih tekmah, kot tudi v skupnem seštevku, kjer si želim izboljšati dvajseto mesto. Super bi bilo, če bi mi uspelo priti med najboljših deset biatloncev na svetu. Želim pa si seveda tudi prvič na stopničke.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / torek, 25. junij 2013 / 09:15

(Ne)varno na počitnice

Vsak moški pravi, ko pakirajo za na morje, žena doma pusti le smuči in smučarske čevlje.

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 29. december 2006 / 06:00

Komentar: Drugi spol

Po noveli volilnega zakona je morala biti na kandidatnih listah za letošnje lokalne volitve zagotovljena 20-odstotna zastopanost drugega spola, ob parlamentarnih leta 2008 pa naj bi bila...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Sedmica: Meka črnih gradenj

Agonija družine Strojan je, vsaj za zdaj, končana. Država jim je najprej porušila streho nad glavo, takoj za tem pa jih je sprejela v svoje naročje in jih preselila v Roje, v enonadstr...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Orkester je škofjeloški pušeljc

Dalmatinec Ivo Gulič, rojen leta 1935 v Sinju v Dalmaciji, je prevzel vodenje škofjeloškega pihalnega orkestra leta 1957. Pretekli teden se je legendarni "barba" kot kapelnik uradno poslovil od njega.

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Med sosedi

Železna Kapla na avstrijski strani mejnega prehoda Jezerski Vrh je v nedeljo, 24. decembra, spokojna pričakovala sveti večer. Gostinski lokali so bili večinoma zaprti, le trg in o...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Reci mi kar Ana

Nasilje je bilo del mojega življenja