Štirideset let kranjskogorske šole
Današnja OŠ Josipa Vandota je bila pred štirimi desetletji najsodobnejša osnovna šola v tedanji državi. Letos so jo temeljito prenovili.
Kranjska Gora – V četrtek so v Kranjski Gori slovesno obeležili štirideset let tamkajšnje osnovne šole – 27. novembra 1970 so jo odprli ob prazniku tedanje države, leto dni kasneje so dokončali tudi telovadnico in prostore vrtca. Šolo je takrat obiskovalo 273 učence, gradnja pa je stala približno pet milijonov tedanjih dinarjev. »Šola je bila v vsem času svojega delovanja kulturno gibalo kraja in okolice. Številna priznanja, nagrade, diplome in pokali, ki krasijo šolske police, mnogi izdelki, ki so jih ustvarili učenci pri pouku ali ob njem, mnogi objavljeni prispevki učencev, proslave in nastopi šolskih otrok pričajo o široki dejavnosti otrok, učencev in učiteljev na naši šoli. Vse to usmerja in obvezuje šolo za še aktivnejše in plodnejše delo ter doseganje še zahtevnejših ciljev v prihodnosti,« je na slovesnosti poudarila sedanja ravnateljica šole Cvetka Pavlovčič.
Osnovno šolo Josipa Vandota - dvajset let se je imenovala OŠ Jeseniško-bohinjskega odreda – so letos temeljito prenovili. Adaptacijo bodo nadaljevali drugo leto, ko bodo prenovili še telovadnico in kuhinjo, je na slovesnosti obljubil župan Kranjske Gore Jure Žerjav, ki se še spomni, kako je kot četrtošolec pred štiridesetimi leti začuden obsedel v klopi nove šole, kamor so se učenci in učitelji preselili iz starega poslopja, v katerem je bilo le pet učilnic.