Najbolj nepredvidljiva oddaja
Na drugem programu nacionalne televizije po novem ob ponedeljkih zvečer predvajajo razvedrilno oddajo Impro TV, ki so se je še posebej razveselili ljubitelji improvizacije.
V improvizaciji kratkih prizorov se pred občinstvom pomerita ekipi, sestavljeni iz dveh improvizatorjev in znane medijske osebnosti. »Gre za popolno novost na naših TV ekranih, čeprav smo podobne koncepte oddaj na tujem že videli, še najbolj znana različica je bila oddaja Who's line is it anyway,« pove voditelj Toni Cahunek, tudi sam izkušen improvizator.
Serija petnajstih polurnih oddaj, ki bile posnete vnaprej, je nastajala brez pripravljenih scenarijev. Impro TV, tako Cahunek, radi poimenujejo kot najbolj nepredvidljivo oddajo na nacionalni televiziji. Znane osebnosti se bodo skušale prebiti do finalnega nastopa, pri tem pa bodo morale zadovoljiti občinstvo v studiu, ki s predlogi tudi vodi gledališke improvizacije. Predstavile se bodo v neobičajnih vlogah in nalogah, kar bo, je prepričan voditelj, dober magnet za občinstvo pred ekrani. Oddaja, ki je na sporedu ob ponedeljkih ob 19.40 na drugem programu, je namenjena mladini in tudi starejšim, ki bi si radi privoščili malo neobičajnega humorja, ki je intelektualno precej bolj zahteven od običajnega, je pojasnil. »Naša ciljna publika je torej dokaj široka, verjamem pa, da bodo gledalci po dobre pol ure novic rade volje preklopili na zabavno oddajo na drugem programu, potem pa nazaj na prvi program na oddajo Tednik, katere novinar sem že vrsto let.«
O snemanjih pove, da niso trajala dolgo, saj je bila oddaja na preizkusu in so imeli zelo natrpan urnik. Vse oddaje so tako bolj kot ne nastale v 'real-timeu'. Pa je bilo težko pritegniti znane osebnosti k sodelovanju? »Odvisno, nekateri so bolj dovzetni za povabila, drugi manj. Predvsem širok nabor poznanstev iz gledališkega in glasbenega sveta in kontakti z RTV-ja so mi pomagali uvrstiti na seznam povabljencev številne znance, ki so se skoraj brez izjeme odlično znašli v vlogi improvizatorjev. Sicer pa smo za razliko od marsikaterih 'zvezdniških oddaj' skušali pripraviti nabor gostov, ki imajo odrske izkušnje in prezenco, tako da smo namesto nogometašev in misic povabili igralce in voditelje. Ti so tudi brez predhodnih vaj in priprav lahko odlični improvizatorji, sploh kadar se sprostijo ob duetu izkušenih sočlanov v ekipi,« je odvrnil Cahunek. Dodal je, da je nastalo kar nekaj posrečenih situacij, ko so gostje bolj kot brez besed ostali brez sape, saj so se pričeli na polno krohotati. »Odlični so bili vsi, od tistih, za katere smo to predvidevali, denimo Boštjan Napotnik, Pižama, Lucija Čirović, Vito Rožej, Ana Marija Mitič, Violeta Tomič, Marjan Šarec, Gregor Gruden, do tistih, ki so nas res navdušili, na primer Boštjan Gombač, Katarina Čas, Severa Gjurin …« je razkril 29-letni voditelj iz Kranja.
Sam improvizira že dvanajsto leto, deseto leto v Impro ligi. Izkušenj ima veliko: je nekdanji prvak Impro lige, ima tudi tri naslove najboljšega moderatorja in dva naslova prvaka v Šolski impro ligi. Verjame, da se da glede improvizacije marsikaj priučiti, zaželena pa je distanca od nujne potrebe po uspešnosti in smešnosti: »Kot vsaka vrlina ima improvizacija svoje zakonitosti, ki se jih je potrebno priučiti, denimo poslušaj druge, ne blokiraj, bodi dosleden ..., nujna pa je tudi kilometrina.«
Cahunek je z improligaških nastopov vajen odrov, na gledališke odre pa ga kot akademsko izobraženega igralca za zdaj ne vleče. »Igranje v gledališkem ansamblu zahteva ogromno odrekanja, ki ga še nisem pripravljen žrtvovati za kariero gledališkega igralca. Po srcu sem bolj novinar,« je razložil. Poleg že omenjenega dela kot komentator na Sportklubu, povezuje prireditve, ta čas promovira svoj prvi dokumentarni film, nasmiha pa se mu tudi nova filmska vloga.