Alya (Foto: Tina Dokl)

"Denar pride in gre, spoštovanja pa ne moreš povrniti"

Na POP TV je v začetku oktobra prišel nov resničnostni šov Big Brother slavnih. Gledalci so spoznali deset tekmovalcev: nekateri so bili bolj, drugi manj slavni, nekaj pa je bilo večini povsem neznanih. Deset tednov se bodo pod drobnogledom kamer borili za mamljivo denarno nagrado.

Znano je, da ta ne bo pripadla že izločeni nekdanji miss fitnessa Neni Muršič, še naprej pa v igri ostajajo televizijski voditelj Jože Činč, glasbenika Rok Kosmač in Igor Misdaris (Šukar), raper Zlatko, nekdanja misica Ines Juranovič, prva profesionalna erotična plesalka Pia, plesni koreograf Gena Zeneli in njegova žena Nana, avtorica knjige o razvpiti Urši Čepin, pa tudi Sandra Auer, hči Stojana Auerja.

Nekaj znanih obrazov smo povprašali, ali spremljajo resničnostni šov in ali bi se sami ob dobrem plačilu odločili za sodelovanje.

Alya, Samuel in Špela Grošelj odklonili sodelovanje

Med tistimi, ki so jih ustvarjalci vabili k sodelovanju, so tudi pevci Alya, Samuel Lucas in Špela Grošelj. »Zaradi projektov ne bi utegnila, poleg tega pa nekako nisem najbolj te vrste,« je v smehu pojasnila Alya. Tudi Špela je odklonila sodelovanje zaradi obveznosti; ta čas ima precej dela z glasbo, vodenjem oddaje na Golica TV in študijem. »Čeprav se ne bi ozirala na obveznosti, ne bi pristala na sodelovanje v šovu,« je pristavila. Samuel pravi, da ceni svoje zasebno življenje in da ni denarja, ki bi spremenil njegovo razmišljanje.

»Izbor ni prav nič slaven«

Vsi trije resničnostne šove spremljajo poredko. Svetlolasi pevki sta iz radovednosti spremljali le prvi del Big Brotherja slavnih, Samuel pa še to ne. »Vselitev kandidatov sem gledala že zato, da sem videla, s kom bi tekmovala. Izbor kandidatov se mi ne zdi prav nič 'slaven', kar je po svoje razumljivo. Tisti, ki so trenutno v Sloveniji 'slavni' - kolikor se v Sloveniji 'slaven' da biti, imajo svojega dela dovolj in ga ne bi zavračali zaradi resničnostnega šova,« razmišlja Špela, ki je sicer poznala vse, razen Nene. Samuel je seznanjen z vsemi tekmovalci, po njegovem mnenju so dovolj slavni, Alya na drugi strani pa je poznala le nekatere. »Šov se mi sicer zdi kul, dovršen,« je dodala.

Veroniko navdušil Činč

Podobno kot večina je tudi radijska voditeljica Veronika K. Žajdela iz radovednosti gledala prvo oddajo, saj jo je zanimalo, koga je na koncu ustvarjalcem uspelo zvabiti v hišo. »Ko je prvi vstopil Činč, sem bila kar malo v šoku. Če je pa on zraven, potem bom pa morda celo prvič v življenju gledala Big Brotherja (smeh), sem si mislila. Potem pa pride Auerjeva hči, pa Rok Kosmač ... In sem nehala gledati,« nam je zaupala. Pa bi jim njo z dobrim plačilom uspelo zvabiti v hišo Big Brother? »Če gre kdo v hišo zaradi denarja, je pa to res popolnoma napačen razlog. To je isto, kot da se znana oseba gola fotografira zaradi denarja. Ja, v krizi vsak evro pride prav, a je treba gledati še malo naprej od lastnega nosu. Denar pride in gre, spoštovanja pa, ko si ga enkrat izgubil, ne moreš več povrniti,« razmišlja Veronika.

»Slavni ne rabijo Big Brotherja«

Tudi vodja skupine Mambo kings Aleš Bartol je ujel le prvo oddajo, a je na internetu prebral nekaj prispevkov. »Zdi se mi zanimiv, predvsem izbor tekmovalcev, saj so skoraj vsi kar močni karakterji, zato bo še zelo zanimivo,« meni Aleš, ki pozna vse kandidate. »O merjenju slave je pri nas težko govoriti. Mislim, da nekdo res slaven Big Brotherja ne potrebuje.« Na vprašanje, ali bi se sam ob dobrem plačilu odločil za sodelovanje, je odvrnil: »Mislim, da je Big Brother veliko več od navadne slave. Slavni so doma skriti in se pokažejo v točno taki luči, kot sami hočejo, pri tem šovu pa gre za totalno razodetje sebe. Vsi te torej spoznajo, zvedo vse o tebi, spoznajo tvoj karakter … S tem živeti, ko prideš ven, je pa bistveno težje. Bi sodeloval, a ne v Sloveniji.«

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Humor / ponedeljek, 27. junij 2011 / 07:00

Pr`šli smo

Na most. Ne, v Most. Tako se namreč imenuje manjše mesto na Češkem, ki je pred dvema letoma gostilo cvet svetovne spačkarije.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 22:55

Zažgali skulpturo Trumpa

Neznanci so danes zažgali skulpturo Kip svobode, ki so jo konec decembra s Sel preselili v Moravče.

Razvedrilo / / 21:55

Sklenili jubilejno leto

Pihalni orkester Alples Železniki je jubilejno leto, v katerem je praznoval 40-letnico delovanja, sklenil s slavnostnim koncertom, na katerem se mu je pridružil Tilen Artač.

Nasveti / / 21:55

Okusno in uravnoteženo

Praznikov je konec, in če se bi držali črednega nagona, bi morali biti že v polni fazi hujšanja ali razstrupljanja oz. postenja. Vse te muhe nas kmalu minejo, saj se jih je nemogoče držati na dolgi...

Izleti GG / / 21:54

Travniki Las Vegasa

Travniki sredi puščave? Las Vegas v španskem jeziku namreč pomeni travniki. Danes bi o mestu iger na srečo, zabave, nakupovanja, elitnih hotelov, restavracij res lahko trdili, da gre za tr...

Rekreacija / / 21:53

Priljubljeni plank, vaja za mišice trupa

Nekateri v tem položaju zdržijo celo več ur, kot pravi Grega Križaj, osebni in kondicijski trener, naj vam bo cilj pravilna tehnična izvedba vaje tri do štiri serije po šestdeset sekund z vmesnim trid...