Grega Bole je letos v dresu Lampreja že večkrat dvignil roke v znak zmagoslavja. V Avstraliji bo nastopil v dresu slovenske reprezentance.

V Avstraliji z mislimi na Robiča

Na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu bo nastopilo trinajst slovenskih kolesarjev in ena kolesarka.

Kranj – Danes se bo s kronometrom za kolesarje do 23 let začelo svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu, ki bo prvič v Avstraliji. Gosti ga Geelong v zvezni deželi Viktoriji, približno 80 km jugozahodno od Melbourna. Na prvenstvo so že dopotovali vsi člani slovenske reprezentance, trinajst kolesarjev in kolesarka. V močni ekipi, ki letos cilja visoko, sta dva Gorenjca: Grega Bole (Lampre-Farnese Vini) iz Begunj, nastopil bo na cestni dirki članov, in Luka Mezgec (Zheroquadro-Radenska) iz Kranja, ki bo vozil na cestni dirki kolesarjev do 23 let. V tej konkurenci bo tudi član Save Blaž Furdi, sicer Dolenjec. V soboto, dan pred odhodom v Avstralijo, smo se pogovarjali z Boletom, ki bo eden izmed adutov za visoko uvrstitev.

Za njim je zelo uspešna sezona. »Z dosedanjo sezono sem zelo zadovoljen. Bila je boljša, kot sem pričakoval, sploh po tistem padcu in poškodbi. Mislim, da so tudi v ekipi presenečeni nad tem, kar sem pokazal,« je povedal Grega Bole, ki je pred dobrim tednom končal nastop na španski Vuelti, zato je razumljivo še utrujen. Po prihodu iz Španije je sledila regeneracija, na dan je treniral uro do dve, daljši trening, pet ur, pa je naredil v petek. Proge v Avstraliji ne pozna: »Proge še nisem videl, kot sem slišal, pa vendarle ni povsem lahka. Zna se zgoditi, da množičnega sprinta ne bo. Bomo videli, kako bodo dirkale druge ekipe. Osebno si konkretnih ciljev nisem postavil. Veliko bo odvisno od dnevne forme, od počutja. Med favoriti bi omenil Philippeja Gilberta.«

Bole bo na dirki imel še poseben motiv. Kot je dejal, bo dirkal z mislimi na tragično preminulega Jureta Robiča, s katerim sta bila dobra prijatelja. Poleg Boleta bodo na cestni dirki članov še Borut Božič, Jani Brajkovič, Jure Kocjan, Kristijan Koren, Simon Špilak in Gorazd Štangelj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / sreda, 24. junij 2015 / 11:34

Z Valjavcem na duatlonu štafet

Besnica – Podružnična osnovna šola Besnica je v sodelovanju s Tadejem Valjavcem v četrtek drugo leto zapored pripravila tekmovanje v duatlonu za štafete, ki so se ga udeležili učenci od 2. do 5. ra...

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Brdo - nova prestolnica Evrope

Leto je naokoli in napočil je čas za letopis. Letopis Gorenjska 2007 je že štirinajsti po vrsti.

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Radovljičani častili Linharta

December 2006

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Slava tolarju, čast evru

Januar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Jerman med slavnimi smukači

Februar 2007

Splošno / petek, 21. december 2007 / 07:00

Rusi na Jesenicah

Marec 2007