Merkurjev nadzorni svet je za začasnega predsednika uprave imenoval Blaža Pesjaka.

Blaž Pesjak novi šef Merkurja

Merkurjev nadzorni svet za začasnega predsednika uprave imenoval Blaža Pesjaka, dosedanjega člana uprave.

NakloBlaž Pesjak je 39-letni ekonomist, ki ga je k sanaciji Merkurja pred tremi meseci povabil pred tednom preminuli Bojan Knuplež, kjer je kot član uprave skrbel za finance, naložbe in kontroling. Prednostna naloga novega predsednika bo priprava načrta finančnega prestrukturiranja. »Moja ključna naloga je zaključek pogajanj z upniki. Pripraviti moramo dokončen sporazum o finančnem prestrukturiranju, ki bo sprejemljiv za vse,« je tik po imenovanju povedal Pesjak.

Novi predsednik uprave je vseskozi sodeloval pri sanaciji in pozna Knupleževe ukrepe. »Prejšnji predsednik uprave je v reševanje Merkurja vložil veliko energije, vzpostavil ogromno stikov in naenkrat reševal veliko težav. Na podlagi tega bomo nadaljevali njegovo delo,« pojasnjuje Pesjak, ki verjame, da bo prisilna poravnava – to bo uprava podala že jutri – uspela. »Stališča deležnikov se zbližujejo, zato verjamem, da bomo našli kompromisno rešitev. Če se uspemo dogovoriti, bodo tudi Merkurjeve police polne,« še pravi novi predsednik. Merkur sicer dobaviteljem dolguje 200 milijonov evrov.

O možnosti prisilne poravnave in pripravi načrta finančnega prestrukturiranja se je na današnji seji seznanil tudi nadzorni svet. Do sedaj opravljeni pogovori napovedujejo veliko verjetnost sprejetja predloga poravnave v obliki, sprejemljivi tako za banke kot dobavitelje in tudi za prihodnost Merkurja. »V prisilno poravnavo verjamem skoraj sto odstotno,« pravi predsednik nadzornega sveta Matevž Slapničar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Žiri / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Ustvarili smo si lep kraj

"Nobeno priznanje ni tako veliko kot to, saj je domača nagrada," je po razglasitvi za častnega občana povedal Jože Peternelj Mausar.

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / / 20:36

Sam si pomagaj in …

Vsemogočni mora biti na tvoji strani, ko se lotiš voziti po cestnoprometnih predpisih. Če sem malce natančnejši z besedami, se moram pohvaliti, da sem že nekaj mesecev najhitrejši voznik v...

Razvedrilo / / 20:34

Pozdravljena, zlatoporočenca!

V nedeljo, 23. avgusta, sta v cerkvi sv. Andreja poročne zaobljube obnovila zlatoporočenca Milka in Milan Globočnik iz Vogelj, nato pa se je veselo praznovanje nadaljevalo Pri Ruparju v Škofji Loki.

Šport / / 20:30

Katrašnik, kolesarski up iz Podblice

Gašper Katrašnik je prvo ime ekipe kolesarjev Save do 23 let in tudi slovenske reprezentance. Konec meseca ga čaka cestna dirka na svetovnem prvenstvu.

Kranj / / 20:24

Samski dom preteča nevarnost

Nekdanji Tekstilindusov samski dom v Stražišču vse bolj propada, zato predstavlja vedno večjo nevarnost za okolico. Kdo je pravi lastnik objektov, javno ni znano.

Radovljica / / 20:20

Zaključili energetsko obnovo

Prejšnji petek zaključek energetske sanacije osnovne šole v Lescah, konec tedna slovesnost tudi v Podružnični šoli Begunje. Občina Radovljica za energetsko sanacijo šol iz kohezijskega sklada pridobil...