Na vhodu v predor pod Stenom so začeli z vgradnjo posebnih pilotov za zaščito začasnega severnega portala predora. (Foto: Tina Dokl)

Pod Stenom začeli kopati za obvoznico

Ta teden se je začela gradnja druge in tretje faze poljanske obvoznice, ki obsega predor pod Stenom in nadaljevanje trase obvoznice od izhoda v Puštalu do že zgrajenega krožišča v Zmincu.

Hosta - Gradbišče so si v sredo ogledali predsednik državnega sveta Blaž Kavčič, župan občine Škofja Loka Igor Draksler s podžupanjo in podžupanoma, Dušan Črnigoj, predsednik uprave gradbenega podjetja Primorje, ki je bilo na razpisu izbrano za gradnjo teh dveh faz obvoznice, in Luka Brenk, predstavnik nadzora pri Družbi za državne ceste. »Gradili bomo predor v dolžini 660 metrov in okoli dva kilometra ceste iz predora proti Zmincu, začenjamo pa z vgradnjo posebnih pilotov za zaščito začasnega severnega portala predora pod Stenom,« je povedal Dušan Črnigoj iz podjetja Primorje, ki upa, da bosta ti dve fazi obvoznice dograjeni v dveh letih. Po pogodbi morajo biti dela končana v treh letih, njihova vrednost pa je 15,6 milijona evrov od sicer 43 milijonov vredne celotne naložbe v poljansko obvoznico. Za drugo in tretjo fazo torej ni ovir, medtem ko na prvi (skozi vas Suha) še potekajo pritožbeni postopki. Kot je povedala Zdenka Lukančič, ki se na občini Škofja Loka ukvarja s projektom poljanske obvoznice, za ta del do konca leta pričakujejo razlastitev zemljišč. Gradnja obvoznice se je sicer začela leta 2006 s križiščem na Ljubljanski cesti. Ta teden so izvajalci na gradbišče pripeljali mehanizacijo za gradnjo nosilne konstrukcije začasnega severnega portala predora, za kar je bilo treba vzpostaviti popolno zaporo ceste Medvode–Gosteče–Puštal na odseku Puštal–Hosta v dolžini 350 metrov in pripravili teren za nemoten potek dela. Zapora bo veljala do 11. decembra letos, obvoz bo po cestah Hosta–Gosteče–Lipica in Puštal–Škofja Loka.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / ponedeljek, 24. junij 2013 / 13:42

Hočejo park, ne novih stanovanj

Jeseniški občinski svetniki se ne strinjajo z načrti, da bi sredi mesta zgradili še dva nova večstanovanjska objekta. Želijo, da središče mesta (p)ostane bolj zeleno.

Objavljeno na isti dan


Splošno / / 07:00

Število bolnikov z diabetesom se je potrojilo

Čeprav je diabetes mogoče razložiti z nekaj besedami: zaradi nepravilne presnove se zviša nivo sladkorja v krvi, bolezen s svojimi posledicami in incidenco vedno znova preseneča.

Splošno / / 07:00

Hiša Zdravja v Gorenjskem glasu

Z letošnjim novembrom na Gorenjskem glasu odpiramo Hišo Zdravja.

Škofja Loka / / 07:00

Obnavljali bodo loško železniško postajo

Slovenske železnice načrtujejo gradnjo novega perona na železniški postaji Škofja Loka.

Železniki / / 07:00

Od Kališ do Dražgoš odslej po asfaltirani cesti

V občini Železniki v letošnjem letu načrtujejo asfaltiranje dvanajstih kilometrov občinskih cest.

Kronika / / 07:00

Kriminal

Iz diskoteke s tujim avtomobilom Bled - V noči na petek je izpred diskoteke Stop na Bledu izginil osebni avtomobil Seat Ibiza. Policisti so med pregle...