Bojana Knupleža smo nazadnje videli v sredo zvečer na praznovanju 90-letnice Save na Brdu pri Kranju, kjer se je zapletel v krajši pogovor z Darjo Radić, ministrico za gospodarstvo. (Foto: Gorazd Kavčič)

Umrl Bojan Knuplež, naslednik še ni znan

Kranj - Enainpetdesetletni Bojan Knuplež, od konca junija predsednik uprave Merkurja, prej pa prvi mož njene divizije Big Bang, je ponoči umrl. Po neuradnih informacijah mu je zastalo srce. Knupleža smo nazadnje videli v sredo zvečer na praznovanju 90-letnice Save na Brdu pri Kranju, kjer se je zapletel v krajši pogovor z Darjo Radić, ministrico za gospodarstvo. Knuplež je pred tednom razglasil insolventnost Merkurja. Kdo ga bo reševal v prihodnje, še ni znano. Njegovi sodelavci so sporočili: »Bojan Knuplež je bil v Merkurju tri mesece. Dovolj, da nas je navdihnil s svojo odločnostjo, neomajno voljo in trmo za doseganje zastavljenih ciljev. Naučil nas je dovolj, da bomo znali iti po njegovi poti.« Preostala štiričlanska uprava ohranja vsa polna pooblastila in nadaljuje z izpolnjevanjem zastavljenih nalog, potrebnih za oživitev Merkurjevega poslovanja.

Na vest o smrti predsednika uprave se je že odzval Matevž Slapničar, predsednik nadzornega sveta: »Žal je stanje v Merkurju takšno, da je kljub temu žalostnemu dogodku treba aktivno in hitro nadaljevati po poti reševanja zapletene finančne situacije, ki jo je ključno pomagal reševati tudi Bojan Knuplež.« Poudarja, da je uprava družbe še vedno štiričlanska in da bo redno poslovanje družbe teklo naprej, saj imajo člani uprave vsa pooblastila za odločanje, kot so jih imeli že prej. Nadzorni svet se bo najverjetneje sestal že v ponedeljek, vendar pa bo za odločitev o imenovanju novega predsednika uprave takrat še prezgodaj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Proslavili bomo dan državnosti

Osrednja proslava ob dnevu državnosti bo v sredo zvečer na Trgu republike v Ljubljani.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

"Nisem več podivjana najstnica"

Tako pravi Pika Božič Kontrec, ki se po nekajletni odsotnosti vrača na glasbene odre.

Prosti čas / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Slavili Doriji in Štedientje

Prejšnji petek je bil Mestni trg v Škofji Loki v znamenju Večera slovenskih viž v narečju. Prva nagrada strokovne komisije kvintetu Dori, nagrada občinstva pa Štedientom iz Poljanske doline.

Kronika / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Nova smrt med motoristi

Domžale - V torek okoli 19.30 se je v prometni nesreči na regionalni cesti Domžale–Trojane smrtno ponesrečil 25-letni motorist iz okolice Trojan. Pri Spodnjih Lokah se je 58-letn...

Kronika / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Prijeli kranjska preprodajalca

Kranj - Kranjski kriminalisti so pred preiskovalnega sodnika Okrožnega sodišča v Kranju pripeljali 32-letnega Kranjčana in osem let mlajšo someščanko, ki so ju ovadili več kazniv...

Zanimivosti / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Župan nagradil odličnost

Preddvor - Župan občine Preddvor Miran Zadnikar je sprejel šesterico najuspešnejših učenk, ki so z odliko končale devetletko v Preddvoru. Priznanja za odličnost so prejele Ajd...