Stavba nekdanjega Doma Matevža Langusa je dvajset let propadala. Po načrtih naj bi v nekaj letih spet postala penzion, tokrat za domače in tuje goste, ki cenijo bogato naravno in kulturno dediščino.

Propadajoča Jelovica bo penzion

Nekdanji Penzion Jelovica in kasnejši Dom Matevža Langusa naj bi spet postal turistični objekt. Ciljna skupina so mladi in družine iz vse Evrope.

Kamna Gorica - Radovljiški župan Janko S. Stušek in direktor podjetja Alpdom Simon Zore sta konec preteklega tedna podpisala pismo o nameri za nakup, obnovo in vsebinsko oživitev propadajoče stavbe nekdanjega doma Matevža Langusa v Kamni Gorici. Stavba, iz katere so se leta 1991 izselili uporabniki današnjega Centra za usposabljanje, delo in varstvo Matevža Langusa, v središču Kamne Gorice že dve desetletji nezadržno propada. Lastnica objekta je v nekaj več kot 51 odstotkih občina Radovljica, preostali delež je v državni lasti. Občina si je že dalj časa prizadevala za pridobitev lastništva nad celotnim objektom, interes za odkup in nujno obnovo pa je zdaj izkazala tudi družba Alpdom. »Nekdanji Penzion Jelovica želimo oživiti s storitvami in produkti, ki bodo temeljili na principih v svetu aktualnega zdravega življenjskega sloga, sožitja z naravo in trajnostnega razvoja,« je povedal Simon Zore. »Tako naravna kot kulturna dediščina območja sta v teh krajih zares bogati in prepričani smo, da bomo z dobro zastavljeno ponudbo lahko privabili tako domače turiste kot goste z vsega sveta.«

Kot je še povedal Zore, nameravajo v prihodnjih štirih letih izpeljati vse postopke v zvezi z odkupom objekta ter pripraviti projektno nalogo, ki bo temelj za vsebinsko, pravno in finančno izvedbo projekta. Kakšni bodo stroški obnove in realizacije potencialnim investitorjem, še ni znano, vsekakor pa, kot je dejal Zore, ne bodo majhni, saj gre za spomeniško zaščiteno objekt, ki ga zadnjih dvajset let niso niti obnavljali niti vzdrževali.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Delavci: Ni nam prav, a vsaj vemo, da je konec

Za kranjski Ibi so nadzorniki predlagali likvidacijo, zaposleni pa pravijo: Končno je konec skrivalnic.

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 28. december 2007 / 07:00

Ajdičeva Brata na radiu

Opera Brata skladatelja Alojza Ajdiča odslej posneta tudi na tonskem zapisu

Prosti čas / petek, 28. december 2007 / 07:00

Poželenje pod vodo

Kranjski The Tide so se s spotom Desire premierno predstavili na MTV Adria, dan kasneje pa smo člane skupine in sodelujoče pri spotu lahko srečali v kranjski Galeriji Dali. Ogledali smo si tudi nastaj...

Humor / petek, 28. december 2007 / 07:00

Nič več ni tako, kot je bilo

Dedku Mrazu in Božičku ni lahko. Drug drugemu hodita v zelje, otroci niso več zadovoljni z vsakim darilom. Onadva pa sta vsako leto starejša.

GG Plus / petek, 28. december 2007 / 07:00

Med sosedi 70

Odstranitev kontrol na mejah Slovenije z Italijo, Avstrijo in Madžarsko so še s posebno naklonjenostjo in upanjem sprejeli Slovenci v zamejstvu.

Nasveti / petek, 28. december 2007 / 07:00

Z domačimi dobrotami v novo leto

Na našo prošnjo, naj nam predlaga enega svojih menijev za silvestrovo, se je znani slovenski kuhar Andrej Fric, ki je včasih kuhal tudi po gorenjskih gostiščih, zdaj pa živi v Piranu, snema TV filme o...