Avtobusna postaja bo zgrajena v dveh tednih. (Foto: Urša Peternel)

Postajo vendarle gradijo

V Zabreznici so vendarle začeli graditi avtobusno postajo, saj je lastnik zemljišča dovolil gradnjo, po zapletih in medijskem linču pa razmišlja, da bi odšel iz kraja.

Žirovnica – Ob obnovljeni regionalni cesti skozi Zabreznico so po zapletih z lastnikom zemljišča, ki želi biti neimenovan, minuli teden vendarle začeli graditi še avtobusno postajo. Lastnik je namreč konec avgusta Občini Žirovnica poslal dopis, da zaradi medijskega linča, in ker se boji zase in svoje bližnje, dovoljuje začetek gradnje postaje na stavbnem zemljišču ob hiši. »Izpadel sem glavni zločinec. Nikoli nisem nasprotoval gradnji, razumem, da je postaja potrebna, želim le primerno plačilo ali nadomestno zemljo. Cena za kvadratni meter, ki mi jo je ponudila direkcija za ceste, je precej nižja od cenitve cenilca, ki sem ga najel sam. Zemlje ob hiši ne moreš nikoli več kupiti,« pojasnjuje.

Država je že pred meseci sprožila postopek razlastitve, ki pa še ni zaključen. In če se mu ne bo uspelo dogovoriti za višjo ceno? »Ne vem, kaj sploh lahko storim,« je odvrnil lastnik zemljišča, ki je na hišo pred kratkim obesil napis 'prodam'. »Zaradi negativne podobe, ki so jo o meni ustvarili nekateri mediji z negativnim poročanjem, razmišljam o prodaji svojih nepremičnin ter selitvi družine in podjetja iz občine Žirovnica.«

Župan Leopold Pogačar je vesel, da je lastnik dovolil gradnjo, obžaluje pa, da ga zapleti v zvezi s tem vodijo k razmišljanju o odhodu iz občine Žirovnica: »Razumem, da se zavzema za svoje interese, a zemljišča odkupuje direkcija in v skladu z zakonom velja njena cenitev. Občina mu je skušala priskrbeti nadomestno zemljišče, a od štirih ponujenih ni sprejel nobenega.«

Avtobusna postaja bo po besedah župana zgrajena v dveh tednih, s tem pa bo končana skoraj pol milijonov evrov vredna ureditev 640-metrskega odseka od zdravstvene postaje na Selu do mlekarne v Zabreznici, v sklopu katere so obnovili cesto in zgradili pločnik, poskrbeli pa so tudi za javno razsvetljavo in priključke ter izvedeli prestavitev oz. zaščito komunalne infrastrukture. Tri četrtine denarja je prispevala država, preostalo pa občina. Župan je še poudaril, da bo prometna varnost na tem odseku zdaj bistveno boljša: »Otroci ne bodo več iz avtobusa izstopali na cesti, ampak na postaji, do šole pa se lahko odpravijo po pločniku.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / sobota, 24. junij 2023 / 08:43

Praznik kamniških planincev

Člani kamniškega planinskega društva so na Dnevu kamniških planin znova predstavili svoje delovanje, z različnimi prikazi in delavnicami pa so z obiskovalci delili tudi marsikateri nasvet za varno gib...

Objavljeno na isti dan


Preddvor / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

V Preddvoru raje kompostirajo

V Preddvoru bodo oktobra uvedli še ločeno zbiranje bioloških odpadkov po gospodinjstvih. Za rjav zabojnik se je odločilo le 74 uporabnikov.

Zanimivosti / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Jubilej medobčinskega društva invalidov

Domžale - Medobčinsko društvo invalidov Domžale je s prireditvijo, ki je konec prejšnjega tedna napolnila halo Komunalnega centra Domžale, praznovalo 35-letnico uspešnega de...

Komenda / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Nadzorni odbor občini izdal negativno mnenje

Komenda - Člani nadzornega odbora Občine Komenda, ki ga vodi Janez Čebulj, so z izdajo končnega poročila zaključili nadzor nad postopki potrjevanja sredstev in izvajanja vzdrževa...

Tržič / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Pitno vodo kali hudournik

Prebivalci Jelendola opozarjajo, da je pitna voda kalna po večjem dežju. Vodovodni odbor bo od države terjal ureditev hudournika nad vodnim zbiralnikom.

Kranj / ponedeljek, 13. september 2010 / 07:00

Devetsto pet pobud v mandatu

Kranj - Župan Damijan Perne je v sredo na zadnji redni seji mestnega sveta v tem mandatu postregel z nekaj zanimivimi statističnimi podatki. Imeli so 39 rednih in štiri iz...