V stečaju KIK-a priznana petina terjatev
Stečajni upravitelj KIK Kamnik je od 27,9 milijona evrov prijavljenih terjatev priznal le 4,2 milijona. Delavci so bili večinoma že poplačani s strani jamstvenega sklada.
Kamnik – Stečajni upravitelj Grega Erman je v stečajnem postopku nad družbo KIK Kamnik, ki se je na predlog direktorja družbe GSA Joca Pečečnika začel novembra lani, priznal le 4,2 milijona, za več kot 23 milijonov evrov pa jih prereka.
Glede prerekanj gre v veliki meri predvsem za razmerja med družbama KIK Kamnik in Skupino KIK, ki sta lastniško precej prepleteni, saj je med prerekanimi terjatvami upnikov dobrih pet milijonov terjatev in petnajst milijonov podrejenih terjatev družbe Skupina KIK Kamnik, ki je z 22-odstotnim deležem drugi največji lastnik družbe KIK Kamnik, a tudi v stečajnem postopku.
Med upniki družbe, ki jim je Grega Erman v celoti priznal terjatve, so Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje z več kot 990 tisoč evri, Davčna uprava RS s skoraj 430 tisoč evri, Pečečnikova družba GSA s 707 tisoč evri, družba Iskra Mehanizmi s 436 tisoč evri in Nova Ljubljanska banka z dobrimi 132 tisočaki. NLB je priznal tudi skoraj milijon evrov vredno ločitveno pravico na nekaterih nepremičninah KIK Kamnik.
Kot je povedal stečajni upravitelj, so na prvi dražbi pred mesecem dni prodajali za družbo relativno nepomembne stvari – predvsem vozila, pri čemer so en tovornjak tudi prodali. »Prodaja vsega drugega premoženja je zaradi nejasnih lastništev in prijavljenih izločitvenih zahtevkov v tem trenutku blokirana, če pa bo dosežen dogovor s Skupino KIK v stečaju, bi preostalo premoženje na dražbi lahko prodajali že jeseni. Glede terjatev delavcev ni nič novega – večinoma so bili že poplačani s strani jamstvenega sklada, kako pa bo naprej, v tem trenutku še ne morem oceniti,« je povedal Grega Erman.
Od februarja letos pa je v stečajnem postopku, ki ga vodi Andrej Toš, tudi družba Skupina KIK Kamnik, katere največji lastnik je podjetje Equity, v katerem imajo svoje deleže Franc Gliha, Jure Prebil in Marko Smole. Kot je povedal Toš, mu delo otežuje nepopolna dokumentacija, zato ni jasno, kdaj bi stečajni postopek lahko bil končan.