V kampanji Pozor(!)ni za okolje bodo srednješolce spodbujali k pravilnemu ravnanju z odpadki. (Foto: Tina Dokl)

Mladi pozorni do okolja

Z nedavnim podpisom namere o partnerstvu se je začela kampanja Pozor(!)ni za okolje, ki jo je zasnovala družba Sava Tires.

Kranj – Poleg predstavnikov družbe Sava Tires v kampanji sodelujejo še predstavniki kranjske občine, Dinosa, Društva Ekologi brez meja, kranjske fakultete za organizacijske vede, Komunale Kranj, Loške komunale, Zavoda za zdravstveno varstvo Kranj in nekatere srednje šole. V različne aktivnosti v okviru kampanje, ocenjujejo njeni pobudniki, naj bi zajeli okrog pet tisoč dijakov.

Partnerji v kampanji Pozor(!)ni za okolje bodo srednješolce na Gorenjskem z različnimi aktivnostmi v prvi vrsti spodbujali k pravilnemu ravnanju z odpadki, ob tem pa tudi k razmisleku o siceršnjem odnosu do okolja. Med drugim bodo pripravili tekmovanje v ločevanju odpadkov, izobraževanje in ozaveščanje mladih ter raziskavo o okoljski ozaveščenosti med dijaki. Ob tem je Thierry Villard iz družbe Sava Tires poudaril, da so ponosni, da jim je k sodelovanju v kampanji uspelo pritegniti toliko partnerjev. Njihova družba, je dodal, je bila vedno predana skrbi za okolje. Tako jim je v zadnjih treh letih uspelo zmanjšati količino odpadkov za šestdeset odstotkov. Kampanja sovpada tudi s prizadevanji občine, da bi v Kranju uvedli ločeno zbiranje odpadkov. »Gre za spreminjanje dolgoletnih navad ljudi, zato je pomembno, da se začne že zgodaj,« je poudaril podžupan Stane Štraus. Direktor Tehniškega šolskega centra Jože Drenovec pa je kampanjo primerjal z začetki obvezne uporabe varnostnega pasu v avtu, kar se je sprva mnogim zdelo zgolj kaprica. »Zato tudi na to gledam predvsem kot na vzgojo za bolj premišljeno ravnanje z okoljem, počasi pa bo to postalo del naše zavesti.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Vodice / torek, 25. junij 2019 / 16:48

Občina Vodice izgubila tožbo

Zaradi izgubljene tožbe bo morala Občina Vodice izplačati 345 tisoč evrov.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / / 20:44

Porušeni dimnik je končal na deponiji

Kamnik – Občina Kamnik je v času zimskih počitnic porušila nefunkcionalni samostoječi dimnik pri Osnovni šoli Frana Albrehta, te dni pa se je na nas obrnil zaskrbljeni občan, ki je na sprehodu v ok...

Razvedrilo / / 20:43

Visoko priznanje Francu Korbarju

Februarja letos je slavil Franc Korbar iz Cerkelj. Praznoval je osemdeseti rojstni dan in ob njegovem prazniku prejel tudi visoko priznanje.

Razvedrilo / / 20:43

Pesem in tudi poezija

V soboto je bila v Dupljah tradicionalna revija pevskih zborov in skupin iz občine Naklo.

Izleti GG / / 20:43

Dišeča tržnica skozi oči turista

V tretjem delu potopisa iz Carigrada se podajamo na sprehod po čudovitih bazarjih tega turškega velemesta.

Kronika / / 20:36

Trčenje treh tovornjakov na gorenjski avtocesti

Na avtocesti pri Hrušici je včeraj dopoldne prišlo do verižnega trčenja treh tovornih vozil.