Igra slovenske reprezentance navijačev ni navdušila, a slavje po prvi zmagi ni bilo nič manjše. (Foto: Matic Zorman)

Nogometna mrzlica na pohodu

Sanjski začetek svetovnega prvenstva v nogometu: Slovenija po zmagi nad Alžirijo (1 : 0) na vrhu skupine C.

Kranj - »Danes moramo nujno zmagati, če želimo v osmino finala,« je v nedeljo pred tekmo Slovenija : Alžirija razmišljal skorajda vsak nogometni navdušenec v Sloveniji. Želje tako navijačev kot nogometašev so se uresničile. Kapetan Robert Koren je v 79. minuti z natančnim strelom ukanil nespretnega alžirskega vratarja in Sloveniji priigral vodstvo v predtekmovalni skupini C – preostala tekmeca v predtekmovanju Anglija in ZDA sta se namreč v soboto zvečer razšla brez zmagovalca.

V nedeljo ob 13.30, ko je gvatemalski sodnik Carlos Batres naznanil začetek tekme Slovenija : Alžirija, so ulice v slovenskih mestih samevale, iz številnih stanovanj in s teras gostinskih lokalov pa se je slišal televizijski prenos iz Južne Afrike. Tudi mi smo se pol ure pred tekmo pridružili druščini navijačev v enem od gostinskih lokalov v Šenčurju. Tisti, ki so svoj sedež »rezervirali« v dopoldanskih urah, so bili navijaško že povsem razpoloženi, drugi pa smo s prvimi požirki mrzle pijače šele začeli odganjati notranjo napetost ... Bomo zmagali?

»Ne vem, kaj jim je. Prav nič povezano ne igrajo. V prvem polčasu smo jo še srečno odnesli, saj so imeli Alžirci tri lepe priložnosti, pri nas pa si je edino pripravil Birsa. Nova žoga spet ne more biti kriva, saj so z njo igrali že proti Novi Zelandiji, ko so igrali veliko bolje,« je bil po prvih 45 minutah zaskrbljen 35-letni Dejan. Ampak, saj bo bolje, saj je še en polčas, se bodrimo med seboj. »Kelnar, daj prinesi še eno rundo …«

Nervoza se v nadaljevanju le še stopnjuje. Potem pa v 73. minuti izključitev alžirskega napadalca Ghezzala in slovenska igra postane podjetnejša, pričakovanja navijačev pa vedno večja. Nato pa eksplozija navdušenja, saj Koren zadene za končno zmago. Po zadnjem sodniškem žvižgu se oglasi harmonika in slavje se začne. »Zdaj gremo na pivo, nato pa se bomo pripravili na Američane,« takoj po tekmi pravi selektor Matjaž Kek. Tudi mi smo ga poslušali …

Žirovnica / četrtek, 30. junij 2011 / 07:00

Novo parkirišče v Završnici

Parkiranje na novem parkirišču bo za zdaj brezplačno.

Kronika / petek, 3. oktober 2008 / 07:00

Velikonji v drugo nižja kazen

Tudi na ponovljenem sojenju je bil Jeseničan Roman Velikonja spoznan za krivega umora, poskusa umora in povzročitve dveh lahkih poškodb. Druga kazen je vseeno znižana (za dve leti) na enajst let zapor...

Slovenija / petek, 3. oktober 2008 / 07:00

Biatlonci ostajajo optimisti

Uspehi na svetovnem prvenstvu v letnem biatlonu, nesreča Klemena Bauerja in Petra Dokla ter novica o nosečnosti Tadeje Brankovič Likozar so dogodki, ki so v zadnjem času odmevali v biatlonskem taboru.