Vlada nima še nič o štiripasovnici
Urad za upravljanje z vodami je podal negativno mnenje za štiripasovnico proti Ljubljani, na kar so opozorili v Civilni iniciativi Pirniče, kjer zbirajo podpise proti gradnji te navezovalne ceste.
Pirniče – V Civilni iniciativi Pirniče so okrepili svoje delovanje. Pred kratkim so sklicali novinarsko konferenco, na kateri so predstavili že povedana in še dodatna dejstva, zaradi katerih nasprotujejo načrtovani navezovalni cesti Jeprca–Stanežiče–Brod. Poleg tega so v večino gospodinjstev v občini Medvode poslali informacije o njihovem delovanju in izjavo, s katero občani lahko podprejo njihova prizadevanja in dajo glas proti gradnji te ceste.
Janez Meglič, koordinator Civilne iniciative Pirniče, je še enkrat poudaril, da štiripasovnici proti Ljubljani, ki po njihovem grobo posega v prostor, nasprotujejo tudi zato, ker menijo, da je prometno problematiko na tem območju potrebno reševati drugače. Zavzemajo se za realizacijo četrte prometne osi, ki bi Škofjo Loko prek Jeprce in Vodic povezala z Ljubljano. Pisali pa smo že, da cesta Jeprca–Vodice ni predvidena. V civilni iniciativi so za ustavitev postopka priprave predloga državnega prostorskega načrta za navezovalno cesto Jeprca–Stanežiče–Brod in ob tem dodajajo, da so pridobili dokument Ministrstva za okolje in prostor, Agencije RS za okolje, Urada za upravljanje z vodami, ki je k predlogu podal negativno mnenje. Vprašanje, kaj to pomeni za samo nadaljevanje postopka, smo naslovili na Direktorat za prostor, Sektor za državne prostorske akte. V odgovoru so zapisali: »Državni prostorski načrt je še vedno tik pred sprejemom uredbe. Urad za upravljanje z vodami je v svojem negativnem mnenju opozoril na nekatere pomanjkljivosti načrtovanih ureditev oziroma nejasnosti v analizi tveganja. Pomanjkljivosti sta naročnik oziroma izdelovalec strokovnih podlag dopolnila in jim bodo predstavljene. Vsekakor je namen vseh, vključenih v postopek, da so načrtovane rešitev takšne, da ne povzročajo dvoma o ustreznosti teh rešitev. DPN bo pripravljen za sprejem na Vladi takoj po uskladitvi rešitev z ARSO, Uradom za upravljanje z vodami.«