Cene odvoza odpadkov enake
V občini Naklo so sprejeli predlog Komunale Kranj, da bodo cene odlaganja odpadkov nespremenjene še pet mesecev. Septembra dodatno ločevanje odpadkov.
Naklo – Komunala Kranj je februarja obvestila Občino Naklo, da še ni končan postopek za izbiro najugodnejšega ponudnika za odvoz in deponiranje mešanih komunalnih odpadkov. Glede na to je predlagala, da ostanejo sprejete cene odlaganja odpadkov nespremenjene tudi v prihodnjih mesecih. Pojasnila je, da si že dve leti brez uspeha trudijo pridobiti pozitivno mnenje Ministrstva za okolje in prostor RS k cenam ravnanja s komunalnimi odpadki. V gradivu je predstavila, kolikšni so stroški odlaganja odpadkov po zaprtju deponije Tenetiše, pa kakšne so cene odlaganja komunalnih odpadkov.
»Zaradi novega sistema ločenega zbiranja odpadkov so se pokazali prihranki. Ceno odlaganja odpadkov bi bilo možno celo znižati. Mi predlagamo, da ostane enaka, razliko pa bomo namenili za sanacijo deponije Tenetiše. Za ta namen ni zagotovljenega denarja v proračunu,« je ugotovil na majski seji občinskega sveta Ivan Fic iz uprave Občine Naklo. Ta predlog ni naletel na soglasje vseh občinskih svetnikov. Vseeno so potrdili predlog cen, ki veljajo od 1. aprila za obdobje petih mesecev. Gospodinjstva bodo plačevala za odvoz odpadkov enkrat na teden 0,085 evra na mesec, za poslovno dejavnost pa se cena giblje od 1,581 evra (80 litrov) do 21,745 evra (1100 litrov) na mesec. Kot je pojasnil župan Občine Naklo Janez Štular, bodo tudi pri njih kmalu prešli na nov sistem zbiranja in odvoza komunalnih odpadkov. Če se bodo stroški zmanjšali, bodo cene uskladili. Pohvalil je, da se količina mešanih odpadkov zmanjšuje; sedaj je na leto le dobrih 300 kilogramov na osebo. Delno je k temu pripomoglo tudi odprtje novega zbirnega centra za ločene odpadke v Naklem. Primož Bajželj iz Komunale Kranj je občinski svet seznanil, da predvidevajo uvedbo dodatnega ločevanja odpadkov v občini Naklo septembra. Mešane odpadke bodo odvažali enkrat na štirinajst dni. Vmes bodo na enak časovni interval odvažali odpadno embalažo, biološke odpadke pa enkrat na teden. Pri vsaki hiši bodo po trije zabojniki za ločene odpadke. Le zabojnik za biološke odpadke bo možno deliti s sosedom. V takem primeru bi bil strošek družine za odlaganje odpadkov celo nižji; sedaj znaša 15,39 evra, v prihodnje pa bi bil 12,64 evra.